Presja czasu w pracy – jak się jej nie dać?

Zadania w pracy do wykonania na przysłowiowe wczoraj. Któż nie spotkał się w swojej pracy z takim przypadkiem? Presja czasu to obecnie jeden z czynników, które powodują zwiększony poziom stresu u pracowników.

zdjęcie - (the_title())


Presja czasu w pracy - jak się jej nie dać?

Zadania w pracy do wykonania na przysłowiowe wczoraj. Któż nie spotkał się w swojej pracy z takim przypadkiem? Presja czasu to obecnie jeden z czynników, które powodują zwiększony poziom stresu u pracowników.

Nic dziwnego, wszak czas to pieniądz, więc warto go jak najlepiej wykorzystywać po to, by powierzone zadania były realizowane w maksymalnie krótkim czasie. Nie wolno jednak zapominać o tym, że jeżeli presja czasu będzie zbyt silna, to zamiast motywująco może zacząć działać w sposób zupełnie odwrotny. Odpowiednia organizacja pracy pomoże choć w części zniwelować ten problem.

Właściwa organizacja czasu pracy to podstawa

Zarządzanie czasem szkolenie to coraz bardziej popularna propozycja skierowana do pracowników różnych branż. Kilkunastogodzinne szkolenie pozwoli w pełni poznać tematykę zarządzania czasem w pracy.

Kursant dowie się między innymi tego, jak rozplanowywać zadania w czasie, jak nadawać im odpowiednie priorytety czy też jak na bieżąco kontrolować, czy wszystko idzie zgodnie z założonym wcześniej planem.

Dzięki pomocy różnorodnych aplikacji dostępnych zarówno na komputery jak i na urządzenia mobilne, człowiek nie pozostaje z tym problemem sam. Aplikacje znacznie ułatwiają planowanie czasu pracy, trzeba jednak wiedzieć jak się nimi właściwie posługiwać, a tego można się nauczyć odbywając szkolenie zarządzanie czasem.

Zwalcz stres i pracuj efektywniej

Kolejny czynnik wpływający negatywnie na efektywność pracy to stres związany z presją czasu. O tym, że stres jest przeważnie negatywnym zjawiskiem zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Owszem, do pewnego momentu stres działa nawet mobilizująco, jednak gdy przekroczona zostanie granica, wówczas negatywne konsekwencje stresującego trybu życia pojawiają się lawinowo. Warto wybrać się na szkolenie stres w pracy, które pokaże w jaki sposób można próbować ograniczać stresujące sytuacje. Może nie uda się zupełnie wyeliminować stresu z życia zawodowego, jednak z całą pewnością da się go ograniczyć.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.