Program szkoleń z komunikacji interpersonalnej

Jedynie w teoretycznym założeniu każdy człowiek potrafi komunikować się z drugą osobą. Często bowiem okazuje się, że na komunikację interpersonalną, szczególnie te skuteczną, składa się nieco więcej czynników, niż umiejętność mówienia czy słuchania.

Gamma - Program szkoleń z komunikacji interpersonalnej

   

  Jedynie w teoretycznym założeniu każdy człowiek potrafi komunikować się z drugą osobą. Często bowiem okazuje się, że na komunikację interpersonalną, szczególnie te skuteczną, składa się nieco więcej czynników, niż umiejętność mówienia czy słuchania. Jednym z najistotniejszych czynników, wpływających na jakość interpersonalnej komunikacji, z całą pewnością jest umiejętność zrozumienia niekiedy ukrytych treści w wygłaszanych komunikatach. Aby pomóc ludziom w większym zrozumieniu istoty komunikacji interpersonalnej, powstawać zaczęły różnego rodzaju kursy, bardzo szeroko omawiające te właśnie tematykę. Szkolenia takie są niezwykle istotne, jeśli zależy nam na odniesieniu sukcesu w prowadzonym przez nas biznesie lub jeśli pracujemy na stanowisku, które wymaga współpracy z dużą grupą osób, na różnych zasadach. Na szkoleniach z komunikacji interpersonalnej bardzo szczegółowo omawiane są takie zagadnienia jak:

  • odpowiedni dobór narzędzi komunikacji, w zależności od celu, jaki za ich pomocą mamy zamiar osiągnąć
  • skuteczne sposoby wykorzystywania komunikacji werbalnej oraz niewerbalnej
  • jak skutecznie wzmocnić skupienie odbiorcy, aby w pełni zrozumiał on wysyłane do niego komunikaty
  • sztuka prowadzenia rozmówcy za pomocą pytań otwartych i zamkniętych
  • szeroko rozumiane parafrazowanie, dopytywanie, zatrzymywanie, podsumowanie oraz odzwierciedlanie
  • sposoby na delikatne, ale zarazem skutecznie zakomunikowanie swojego niezadowolenia i dezaprobaty wobec rozmówcy
  • pospieszanie ospieszałych
  • granice obu stron rozmowy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do udziału w szkoleniu z komunikacji. Dzięki temu szkoleniu rozwiniesz m.in.: umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób prosty i precyzyjny, umiejętność aktywnego słuchana, umiejętność przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej.

  Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenia z rozwoju osobistego, szkolenie pewność siebie w biznesie.

  Szkolenia z komunikacji interpersonalnej nie ograniczają się jedynie do suche teorii. Wiele organizatorów ma do zaoferowania uczestnikom przynajmniej godzinny, co najważniejsze indywidualny ( niezwykle przy tym skuteczny, uczący znacznie więcej niż najlepiej opracowane zagadnienia od strony teoretycznej) trening. To najlepszy sposób na przećwiczenie wszystkich technik, czas na zadawanie pytań. To moment w którym trener skupia się tylko na jednej osobie, dzięki czemu ćwiczy ona pod jego okiem swoje zdolności z komunikacji interpersonalnej.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.