Program szkoleń z komunikacji interpersonalnej

Jedynie w teoretycznym założeniu każdy człowiek potrafi komunikować się z drugą osobą. Często bowiem okazuje się, że na komunikację interpersonalną, szczególnie te skuteczną, składa się nieco więcej czynników, niż umiejętność mówienia czy słuchania.

21 marca 2018
zdjęcie - Program szkoleń z komunikacji interpersonalnej

 

Jedynie w teoretycznym założeniu każdy człowiek potrafi komunikować się z drugą osobą. Często bowiem okazuje się, że na komunikację interpersonalną, szczególnie te skuteczną, składa się nieco więcej czynników, niż umiejętność mówienia czy słuchania. Jednym z najistotniejszych czynników, wpływających na jakość interpersonalnej komunikacji, z całą pewnością jest umiejętność zrozumienia niekiedy ukrytych treści w wygłaszanych komunikatach. Aby pomóc ludziom w większym zrozumieniu istoty komunikacji interpersonalnej, powstawać zaczęły różnego rodzaju kursy, bardzo szeroko omawiające te właśnie tematykę. Szkolenia takie są niezwykle istotne, jeśli zależy nam na odniesieniu sukcesu w prowadzonym przez nas biznesie lub jeśli pracujemy na stanowisku, które wymaga współpracy z dużą grupą osób, na różnych zasadach. Na szkoleniach z komunikacji interpersonalnej bardzo szczegółowo omawiane są takie zagadnienia jak:

  • odpowiedni dobór narzędzi komunikacji, w zależności od celu, jaki za ich pomocą mamy zamiar osiągnąć
  • skuteczne sposoby wykorzystywania komunikacji werbalnej oraz niewerbalnej
  • jak skutecznie wzmocnić skupienie odbiorcy, aby w pełni zrozumiał on wysyłane do niego komunikaty
  • sztuka prowadzenia rozmówcy za pomocą pytań otwartych i zamkniętych
  • szeroko rozumiane parafrazowanie, dopytywanie, zatrzymywanie, podsumowanie oraz odzwierciedlanie
  • sposoby na delikatne, ale zarazem skutecznie zakomunikowanie swojego niezadowolenia i dezaprobaty wobec rozmówcy
  • pospieszanie ospieszałych
  • granice obu stron rozmowy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do udziału w szkoleniu z komunikacji. Dzięki temu szkoleniu rozwiniesz m.in.: umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób prosty i precyzyjny, umiejętność aktywnego słuchana, umiejętność przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej.

Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenia z rozwoju osobistego, szkolenie pewność siebie w biznesie.

Szkolenia z komunikacji interpersonalnej nie ograniczają się jedynie do suche teorii. Wiele organizatorów ma do zaoferowania uczestnikom przynajmniej godzinny, co najważniejsze indywidualny ( niezwykle przy tym skuteczny, uczący znacznie więcej niż najlepiej opracowane zagadnienia od strony teoretycznej) trening. To najlepszy sposób na przećwiczenie wszystkich technik, czas na zadawanie pytań. To moment w którym trener skupia się tylko na jednej osobie, dzięki czemu ćwiczy ona pod jego okiem swoje zdolności z komunikacji interpersonalnej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.