Scrum – czy ta metoda sprawdzi się w każdym zespole?

Zarządzanie zasobami ludzkimi nigdy nie jest łatwe. Choć ludzie mają ogromny potencjał, a zasoby jakie posiadają (w tym ich wiedza, doświadczenie, kompetencje czy umiejętności) są olbrzymie, to kierownik nie zawsze łatwo jest poprawnie zarządzać ludźmi, wykorzystując w jak największym stopniu ich możliwości. Czy da się to zmienić?

zdjęcie - (the_title())


Scrum - czy ta metoda sprawdzi się w każdym zespole?

Zarządzanie zasobami ludzkimi nigdy nie jest łatwe. Choć ludzie mają ogromny potencjał, a zasoby jakie posiadają (w tym ich wiedza, doświadczenie, kompetencje czy umiejętności) są olbrzymie, to kierownik nie zawsze łatwo jest poprawnie zarządzać ludźmi, wykorzystując w jak największym stopniu ich możliwości. Czy da się to zmienić?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Wraz ze zmianami na rynku zmieniają się także różne podejścia do zarządzania i prowadzenia biznesu. Do takich zmian niewątpliwie należą nowoczesne metodyki agile. Jak wskazuje szkolenie agile foundation, metodyki zwinne dają ogromne możliwości, które warto wykorzystać. Jednym ze sposobów na wykorzystanie ich jest niewątpliwie zarządzanie zespołem pracowników.

Decydując się na agile project management szkolenie możemy dowiedzieć się, jak zwinnie zarządzać zasobami w biznesie, wykorzystując maksimum jego potencjału. Czy jednak metody zwinne, w tym jedną z najbardziej znanych metodykę scrum, można zastosować w każdym zespole?

Jest to pytanie, na które odpowiedzi poszukuje coraz więcej osób. Wybierając dla siebie szkolenia scrum możemy szybko dowiedzieć się, że także metodyka scrum jest bardzo wygodna i może z niej korzystać każdy, kto posiada na jej temat odpowiednią wiedzę.

Świadome wykorzystanie tej metody daje ogromne możliwości i często okazuje się być najlepszym sposobem na zarządzanie ludźmi. Jednak brak tej wiedzy może wyrządzić wiele szkód. Z tego względu, każdy kto chciałby wdrożyć w swoim zespole metodyki zwinne powinien najpierw zdobyć jak największą wiedzę i kompetencje w tym zakresie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przeszkoliliśmy ponad 50 tys. osób na stanowiskach menedżerskich. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

Zapoznaj się z naszymi szkoleniami menadżerskimi.

Warto także wybrać dla członków zespołu szkolenia scrum product owner, dzięki którym będą bardziej świadomie realizować swoje zadania dbać o jakość produktów, bądź też szkolenie scrum developer, dzięki któremu zdobędą ogromną wiedzę i umiejętności w zakresie elastycznego podejścia do zadań, stawiania na jakość i realizowania swoich działań w jak najlepszy możliwy sposób. To z pewnością ułatwi kierowanie zespołem zgodne z metodyką scrum czy innymi metodykami zwinnymi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.