Szkolenia z komunikacji interpersonalnej

Co może doprowadzić do upadku firmy? Oczywiście wymieniać tutaj możemy naprawdę wiele przeróżnych rzeczy, jednak warto skupić się na jednej. Otóż to klęski często prowadzi brak umiejętności interpersonalnych, którymi powinien wykazywać się przede wszystkim kierownik czy menedżer zespołu oraz w zasadzie cała kadra zarządzająca.

zdjęcie - (the_title())

 

Co może doprowadzić do upadku firmy? Oczywiście wymieniać tutaj możemy naprawdę wiele przeróżnych rzeczy, jednak warto skupić się na jednej. Otóż to klęski często prowadzi brak umiejętności interpersonalnych, którymi powinien wykazywać się przede wszystkim kierownik czy menedżer zespołu oraz w zasadzie cała kadra zarządzająca.

Umiejętności interpersonalne - ich znaczenie w firmie

Jednak zaraz - co to w zasadzie są te umiejętności interpersonalne? Czy przypadkiem nie przeceniamy ich znaczenia? Otóż zdecydowanie nie. Umiejętność interpersonalne to szeroko pojęte zdolności do nawiązywania i podtrzymywania kontaktów z innymi. Teoretycznie zatem nie wydaje się nie zbyt trudne - przecież uczymy się tego już w przedszkolu. Jednak warto zauważyć, że jak byliśmy w przedszkolu i ktoś nam nie pasował, to po prostu odchodziliśmy. Ponadto - nie musieliśmy przekonać innych do pracy. Tu właśnie ukryta jest rola dobrej komunikacji interpersonalnej. Pod tym pojęciem kryje się : umiejętność motywowania, udzielania nagany, dopasowywania zadania do zdolności danego pracownika, rozmowy i przekazywania informacji tak, aby każdy zrozumiał, o co nam chodzi i wiele, wiele innych. Warto pamiętać bowiem, że każdy z nas nieco inaczej odbiera komunikaty, czy różne gesty. Niektórzy posiadaj wrodzone umiejętności, pozwalające dostosowywać mowę ciała, barwę i ton głosu tak, aby rozmówca poczuł, że naprawdę nam na nim zależy, inni zaś muszą się tego nauczyć...

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do udziału w szkoleniu z komunikacji. Dzięki temu szkoleniu rozwiniesz m.in.: umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób prosty i precyzyjny, umiejętność aktywnego słuchana, umiejętność przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej.

Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenia z rozwoju osobistego, szkolenie pewność siebie w biznesie.

Szkolenia z komunikacji interpersonalnej

Lecz właśnie - gdzie w zasadzie możemy się tego nauczyć? Otóż dzisiaj naprawdę wiele firm organizuje przeróżne kursy i szkolenia podwalająca albo nauczyć się takiego komunikowania się, albo też podszkolić swoje zdolności w tym zakresie. Pamiętajmy jedynie o tym, aby wybrać rzeczywiście dobrą i rzetelną firmę. Warto zatem sprawdzić przede wszystkim kompetencje osób, która będzie prowadziła dane szkolenie. Dobrym pomysłem jest podpytanie się znajomych, przyjaciół z branży, czy przypadkiem ktoś z nich może nie słyszał o ciekawych szkoleniach z tego zakresu...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.