Szkolenie z zarządzania stresem i komunikacji interpersonalnej

Stres jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Niezależnie tak naprawdę od tego, na jakim stanowisku pracuje. Stres pojawia się zarówno w życiu zawodowym jak i na polu prywatnym.

Gamma - Szkolenie z zarządzania stresem i komunikacji interpersonalnej

   
  Stres jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Niezależnie tak naprawdę od tego, na jakim stanowisku pracuje. Stres pojawia się zarówno w życiu zawodowym jak i na polu prywatnym.

  Oczywiście współcześnie na rynku dostępnych jest mnóstwo szkoleń, które swoim zakresem obejmują efektywne zarządzanie stresem. A jako że stres może zaburzać komunikacje interpersonalną, dlatego też i ten element bardzo często na tego rodzaju spotkaniach edukacyjnych jest odpowiednio ujęty.

  Zdecydowana większość szkoleń z zakresu zarządzania stresem i komunikacji interpersonalnej zawiera tematykę taką jak (choć oczywiście w zależności od czasu trwania szkolenia zakres wiedzy przekazywany jego uczestnikom może być zdecydowanie szerszy):

  • przyczyny powstawania stresu,
  • jak stres oddziałuje na ciało, a jak na psychikę,
  • jakie choroby nieodłącznie związane są z przewlekłym stresem,
  • jak osobowość człowieka wpływa na odczuwany przez niego stres,
  • jak efektywnie zredukować poziom odczuwanego stresu,
  • jak zmienić swoje negatywne przekonania, zmniejszając tym samym poziom dokuczliwego stresu,
  • techniki oddechu i relaksacji, pozwalające na obniżenie stresu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

  Szkolenia w zdecydowanej większości przypadków odbywają się w stosunkowo kameralnych grupach (liczących sobie nie więcej niż 15 osób), co pozwala na osiągnięcie jeszcze większej efektywności prowadzonych zajęć edukacyjnych.

  Komunikacja interpersonalna jest pewnego rodzaju sztuką, polegającą na mniej lub bardziej efektywnym porozumiewaniu się z drugim człowiekiem. Wbrew pozorom tego naprawdę można się nauczyć, czego dowodem są dość często prowadzone szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej.

  Na takich edukacyjnych zajęciach prowadzący swoją uwagę skupiają przede wszystkim na zagadnieniach takich jak:

  • -sposoby szybkiego i skutecznego nawiązywania kontaktu z drugim człowiekiem,
  • jak zbudować pierwsze pozytywne wrażenie, a tym samym znacząco ułatwić sobie pierwsze kontakty (zarówno prywatne jak i zawodowe) z nieznanym dotąd człowiekiem,
  • gestykulacja i mowa ciała - jak bardzo duże znaczenie mają one w komunikacji interpersonalnej,
  • ''siła słów'' jako jeden z głównych elementów efektywnej komunikacji interpersonalnej.
   -emocje a efektywna komunikacja z drugim człowiekiem,
  • słuchanie uważnie drugiej osoby - jeden z kluczowych elementów efektywnej komunikacji interpersonalnej,
  • dobry kontakt z innymi ludźmi - jak można go uzyskać,
  • -czym jest asertywna komunikacja.

  Szkolenia z komunikacji interpersonalnej doskonale sprawdzą się zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Dlatego każdy, kto ma pewnego rodzaju problemy z komunikacją z innymi ludźmi powinien skorzystać z możliwości odbycia takiego szkolenia.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Sprawdź nasze szkolenia online:

  Oferujemy zarówno pojedyncze interaktywne warsztaty online jak i rozbudowane formaty. Korzystamy z najpopularniejszych technologii transmisji video. Sprawdź. Na pewno coś wybierzesz dla swojej firmy.

  Co uczestnicy takich edukacyjnych spotkań zyskują ucząc się o zasadach efektywnej komunikacji interpersonalnej?

  Przede wszystkim:

  • zyskują bardzo cenną umiejętność, która potrzebna jest aby prowadzić zarówno udane życie zawodowe jak i prywatne - umiejętność budowania dobrych relacji z drugim człowiekiem,
  • umiejętność prowadzenia twórczych rozmów, niezależnie od tego, czy w danym przypadku w roli drugiego rozmówcy występuje osoba bardzo nam bliska, współpracownik czy jakakolwiek inny człowiek, z którym chcemy/musimy w danym momencie przeprowadzić rozmowę,
  • możliwość znacznie lepszego zrozumienia komunikacyjnych potrzeb zarówno własnych jak i swoich rozmówców,
  • znaczące zwiększenie ogólnie rozumianej jakości własnych wypowiedzi,
  • łatwiejsze pokonywanie komunikacyjnych barier,
  • łatwiejsze rozumienie własnych emocji, co pozwala na skuteczniejszą reakcję na emocje i uczucia płynące ze strony rozmówcy.

  Szkolenie będzie idealne dla wszystkich tych osób, które chcą chcą w sposób jak najbardziej praktyczny przyswoić sobie zasady skutecznej i efektywnej komunikacji interpersonalnej, niezbędnej do budowania prawidłowych relacji z drugim człowiekiem.

  Komunikacja interpersonalna to zagadnienie warte do opanowania, bowiem przydaje się ono w życiu niemal w każdej sytuacji czy w sferze życia zawodowego czy prywatnego.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.