Szkolenie wystąpienia publiczne – same korzyści!

Wystąpienia publiczne u większości osób są źródłem tremy i stresu – nie jest to żadną tajemnicą, w końcu niewielu jest takich szczęśliwców, którzy od urodzenia świetnie czują się przebywając na świeczniku i przemawiając do tłumów. Nawet jeżeli mogłoby się wydawać, że dla kogoś wystąpienia publiczne to chleb powszedni – nawet w takich przypadkach zdarza się, że osoba przedstawiająca prezentację jest przysłowiowym kłębkiem nerwów. Cała sztuka nie polega na tym, aby nerwy i stres zagłuszyć, tylko by umiejętnie przekuć to paraliżujące uczucie w motywujący napęd do działania.
22 czerwca 2018
zdjęcie - Szkolenie wystąpienia publiczne – same korzyści!

 

Wystąpienia publiczne u większości osób są źródłem tremy i stresu - nie jest to żadną tajemnicą, w końcu niewielu jest takich szczęśliwców, którzy od urodzenia świetnie czują się przebywając na świeczniku i przemawiając do tłumów. Nawet jeżeli mogłoby się wydawać, że dla kogoś wystąpienia publiczne to chleb powszedni - nawet w takich przypadkach zdarza się, że osoba przedstawiająca prezentację jest przysłowiowym kłębkiem nerwów. Cała sztuka nie polega na tym, aby nerwy i stres zagłuszyć, tylko by umiejętnie przekuć to paraliżujące uczucie w motywujący napęd do działania.

Podstawy dobrej prezentacji

Jeżeli ktoś chce stać się dobrym mówcą, to w pierwszej kolejności powinien on opanować podstawy tworzenia poprawnych prezentacji. Najważniejsza wydaje się w tym przypadku treść merytoryczna, jednak jest to tylko część prawdy. Owszem, jeżeli ktoś będzie chciał przygotować prezentację na temat, na którym się ani trochę nie zna, to z pewnością wystąpienie takie okaże się klapą. Jednak doskonałe przygotowanie merytoryczne do prezentacji jeszcze nie gwarantuje całkowitego sukcesu. Równie ważny bowiem co treść jest także sposób w jaki zostanie ona zaprezentowana. Chodzi o to, aby maksymalnie skupić uwagę słuchaczy na wystąpieniu. Można w tym celu zastosować kilka trików. Jakich? O tym można dowiedzieć się na specjalistycznym szkoleniu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Na szkoleniu z wystąpień publicznych dowiesz się jak przygotować profesjonalną prezentację biznesową, jak pracować nad charyzmą oraz jak zdobyć i utrzymać uwagę odbiorców.

Zobacz też:

 

Szkolenie wystąpienie publiczne

Szkolenia z zakresu wystąpień publicznych to ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które chcą rozwinąć skrzydła swojej zawodowej kariery i pragną osiągnąć sukces zawodowy. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wystąpienia publiczne, to nie tylko wielkie konferencje, to także kwestia zabrania głosu i obrony własnych poglądów na spotkaniu zespołowym czy podczas składania raportu przełożonym.

W każdym z wymienionych przypadków istotna jest jasność i precyzja wyrażania formułowanych myśli. Szkolenia z wystąpień publicznych mają bardzo ciekawy program dostosowany do osób w różnym wieku i pracujących na bardzo różnorodnych stanowiska. Z pewnością warto skorzystać z takiej propozycji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.