Warsztaty z asertywności

Asertywność jest to szacunek do siebie oraz do innych ludzi. Jest to przeświadczenie, że nasze opinie, cele i przekonania są równie ważne jak opinie, cele i przekonania innych ludzi. Asertywność zakłada, że każdy ma prawo żyć i myśleć w taki sposób, w jaki chce. Jest to umiejętność, która ściśle powiązana jest z empatią.

zdjęcie - (the_title())

   

  Asertywność jest to szacunek do siebie oraz do innych ludzi. Jest to przeświadczenie, że nasze opinie, cele i przekonania są równie ważne jak opinie, cele i przekonania innych ludzi. Asertywność zakłada, że każdy ma prawo żyć i myśleć w taki sposób, w jaki chce. Jest to umiejętność, która ściśle powiązana jest z empatią.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak wyrażać swoje zdanie odważnie, spokojnie i bez lęku ? Jak komunikować swoje emocje  w sposób który nie narusza terytorium drugiej osoby? Jak zachować się w sytuacji konfliktowej? Zapraszamy do udziału w szkoleniach z asertywności i komunikacji interpersonalnej. Zobacz również szkolenia z rozwoju osobistego.

  Asertywność jest to umiejętność bardzo potrzebna w życiu zawodowym. Pracownik, który potrafi walczyć o swoje prawa jest bardziej pewny siebie, zadowolony z pracy i skuteczny w działaniach. Asertywność oznacza, iż pracownik otwarcie dba i zabiega o swoje prawa, potrafi formułować swoje myśli i nie boi się ich wypowiadać. Pracownik asertywny dba o swoje dobra, ale również o dobro firmy.


  Istnieją specjalne szkolenia, które pomagają w uzyskaniu umiejętności asertywnego wyrażania własnych myśli i przekonań. Warsztaty asertywności polecane są osobom, które nie potrafią radzić sobie w sytuacjach kryzysowych oraz narażone są na częste konflikty. Szkolenie z asertywności uczy umiejętności skutecznego i otwartego wyrażania swoich opinii i emocji. Wyrażenie swoich opinii powinno być stanowcze ale równocześnie uprzejme. Tylko w ten sposób możemy skutecznie wyegzekwować swoje prawa, bez budowania dodatkowej sytuacji konfliktowej. Asertywność jest to umiejętność bardzo potrzebna zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Osoby asertywne są bardziej zadowolone z życia. Z tego względu trening asertywności jest dobrym pomysłem.

  Uczestnicy szkolenia uczą się jak prosto, ale w sposób stanowczy wypowiadać swoje myśli, opinie i potrzeby. Uczą się języka ciała oraz wyrażania swoich emocji w sposób zrozumiały dla otoczenia. Uczestnicy po udziale w szkoleniu poznają swoje mocne i słabe strony, a także zyskują motywację do wyrażania swoich racji i egzekwowania swoich praw. Umiejętność asertywnego wyrażania swoich myśli przyda się nie tylko w życiu zawodowym podczas rozmowy z szefem czy też współpracownikami. Jest to umiejętność, która przyda się również w życiu osobistym, w kontaktach z rodziną, znajomymi czy dziećmi.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.