Zarządzanie projektami. Jakie są potrzebne narzędzia?

Właściwe zarządzanie projektami ma niebagatelny wpływ na działanie całej firmy. Jeżeli projekty będą wykonywane niedokładnie, bądź też będą duże opóźnienia to wówczas poszczególni kontrahenci mogą rezygnować ze współpracy z taką firmą.

16 stycznia 2019
zdjęcie - Zarządzanie projektami. Jakie są potrzebne narzędzia?

Zarządzanie projektami. Jakie są potrzebne narzędzia?

Właściwe zarządzanie projektami ma niebagatelny wpływ na działanie całej firmy. Jeżeli projekty będą wykonywane niedokładnie, bądź też będą duże opóźnienia to wówczas poszczególni kontrahenci mogą rezygnować ze współpracy z taką firmą.

Kluczowe jest więc wypracowanie jak najlepszych rozwiązań oraz zatrudnienie wykwalifikowanej kadry managerskiej. Z uwagi na to, że nowoczesne rozwiązania w zakresie zarządzania projektami pojawiają się bardzo często, to zalecane są regularneszkolenia project management. Owszem, można rozwijać kompetencje na własną rękę, jednak takie podejście do sprawy może okazać się bardzo mało efektywne.

Wiedza i jeszcze raz wiedza

Odpowiednie umiejętności odnośnie zarządzania projektami w dużej mierze wynikają z wcześniejszego doświadczenia managerów. Jednak samo doświadczenie to nie wszystko. Nauka na własnych błędach i samodzielne wypracowywanie rozwiązań może zająć bardzo dużo czasu, a przez to firma może ponieść ogromne straty zarówno finansowe jak i wizerunkowe. Warto zatem zadbać o regularne szkolenia kadry kierowniczej. Szkolenie z zarządzania projektami jest bardzo popularne, można takie warsztaty znaleźć w całym kraju.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do udziału w szkoleniu z komunikacji. Dzięki temu szkoleniu rozwiniesz m.in.: umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób prosty i precyzyjny, umiejętność aktywnego słuchana, umiejętność przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej.

Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenia z rozwoju osobistego, szkolenie pewność siebie w biznesie.

Narzędzia do zarządzania projektami

Fachowa wiedza to bardzo ważna sprawa. Dzięki temu można skutecznie zarządzać projektami. Znacznym ułatwieniem będzie jednak używanie odpowiedniego oprogramowania dedykowanego do zarządzania projektami. Jest ono niezastąpione zwłaszcza w przypadku bardzo skomplikowanych projektów, których realizacja jest rozłożona w czasie i w które zaangażowana jest duża grupa osób.

Narzędzia do zarządzania projektami nie tylko ułatwiają komunikację pomiędzy poszczególnymi osobami pracującymi nad realizację projektu ale też pomagają optymalnie zaplanować realizację poszczególnych etapów i pozwalają na bieżący nadzór nad procesem wykonawczym. Wiele spośród narzędzi dedykowanych do zarządzania projektami posiada funkcję tworzenia wykresów, na których można obserwować wydajność poszczególnych pracowników.

Jakie narzędzia będą potrzebne do optymalnego realizowania projektów? Spośród dostępnych rozwiązań warto wskazać chociażby te narzędzia, które umożliwiają zaplanowanie procesu realizacji projektu, a także podzielenie go na odpowiednie etapy pośrednie. Ciężko jest też wyobrazić sobie skuteczną realizację zadań bez sprawnej komunikacji pomiędzy poszczególnymi pracownikami. Z tego też względu w cenie są narzędzia do komunikacji. Rozwiązań w tym przypadku na rynku jest co najmniej kilka.

Niektóre z nich stawiają na specjalizację i zajmują się wąską działką możliwości, inne z kolei pozwalają na kompleksową realizację projektu. Są to przeważnie narzędzia płatne, jednak biorąc pod uwagę to, w jaki sposób ułatwiają pracę nad projektem, to nie ma co na nich oszczędzać.

Szkolenia z zarządzania projektami

Wyszkolony pracownik, to dobry pracownik - co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Może to właśnie z tego powodu szkolenie z zarządzania projektami cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kadry kierowniczej zarówno dużych jak i małych firm.

Szkolenie z zarządzania projektami (np. szkolenie scrum) to propozycja dla wszystkich managerów, którzy odpowiadają za właściwą pracę zespołu i terminowe wykonanie powierzonych zleceń. W całej Polsce działa wiele firm szkoleniowych, które proponują zajęcia w dogodnych terminach. Można wybrać szkolenie zamknięte lub otwarte. Różnica jest dosyć znacząca. Szkolenia zamknięte organizowane są na zamówienie firmy, specjalnie dla jej pracowników.

Takie szkolenia project management dedykowane określonej grupie osób nie tylko w całości wyczerpują temat pozwalając na poszerzenie kompetencji ale przede wszystkim skierowane są na potrzeby konkretnych pracowników. Druga możliwość to udział w szkoleniach otwartych, na które zapisać może się każdy. Warto dokładnie sprawdzić program szkolenia, aby wybrać najbardziej korzystną opcję.

Ciekawą propozycją może być chociażby agile project management szkolenie lub projekt management szkolenia.

Zarządzanie projektami szkolenie zakłada zarówno część teoretyczną szkolenia jak i warsztaty praktyczne, na których każda z osób uczestniczących w szkoleniu ma możliwość weryfikacji zdobytej wiedzy podczas realizacji konkretnych zadań.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przeszkoliliśmy ponad 50 tys. osób na stanowiskach menedżerskich. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.


Zapoznaj się z naszymi szkoleniami menadżerskimi.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.