Zarządzanie zespołem, komunikacją i interesariuszami

Na rynku obecnie oferowany jest cały szereg najróżniejszych szkoleń z zakresu zarządzania projektami, które przeznaczone są zarówno dla doświadczonych kierowników, jak i dla osób, które dopiero zamierzając zając się opisywaną problematyką. Jednym ze szkoleń oferowanych dla osób zaawansowanych w dziedzinie zarządzania projektami jest szkolenie dotyczące zarządzania zespołem, komunikacją i interesariuszami.

   
  Na rynku obecnie oferowany jest cały szereg najróżniejszych szkoleń z zakresu zarządzania projektami, które przeznaczone są zarówno dla doświadczonych kierowników, jak i dla osób, które dopiero zamierzając zając się opisywaną problematyką. Jednym ze szkoleń oferowanych dla osób zaawansowanych w dziedzinie zarządzania projektami jest szkolenie dotyczące zarządzania zespołem, komunikacją i interesariuszami.

  Szkolenie trwa w sumie szesnaście godzin i realizowane jest w ciągu dwóch dni roboczych w sesjach ośmiogodzinnych. Podczas tego szkolenia wszyscy uczestnicy poznają skuteczne i przetestowane techniki, mechanizmy oraz narzędzia, która pozwolą podnieść ich kompetencje, w zakresie tzw. miękkiego zarządzania projektami, które jest bezpośrednio powiązane z umiejętnością zarządzania zasobami ludzkimi.
   
  Skuteczny kierownik powinien potrafić odpowiednio i właściwe dobrać ludzi do swojego zespołu biorąc pod uwagę ich wiedzę, kompetencje, doświadczenie oraz umiejętności. Kierownik powinien również podejmować działania ukierunkowane na rozwój potencjału pracowników. Musi też potrafić przygotować się na różnorodne sytuacje kryzysowe, jakie mogą wystąpić podczas realizacji przedsięwzięcia.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  Kluczem do pełnego sukcesu w zarządzaniu zasobami ludzkimi w projekcie jest skuteczna komunikacja obejmująca: spotkania pracowników, rozmowy, obieg informacji i dokumentacji związanej z realizowanym przedsięwzięciem. Poza pracownikami skuteczna komunikacja powinna obejmować również interesariuszy i podmioty zewnętrzne, z którymi prowadzi się współpracę w ramach realizacji projektu.

  Zarządzanie projektami szkolenie z zakresu zarządzania zespołem, komunikacją i interesariuszami jest także jednym z modułów programu Akademia PMP, który prezentuje zaawansowane techniki zarządzania projektami oraz przygotowuje do prestiżowej, międzynarodowej certyfikacji Project Management Professional (PMP). Wszyscy uczestnicy szkolenia po jego zakończeniu otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające udział w przedsięwzięciu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.