Zalety imprez integracyjnych

Imprezy integracyjne to obecnie coraz bardziej szeroko promowana forma aktywności i zapoczątkowania pracy danego zespołu. Często także imprezy integracyjne organizowane są już w trakcie działania danego zespołu po to, aby pomóc pracownikom poznać się od nieco innej strony.

10 czerwca 2019
zdjęcie - Zalety imprez integracyjnych

Zalety imprez integracyjnych

Imprezy integracyjne to obecnie coraz bardziej szeroko promowana forma aktywności i zapoczątkowania pracy danego zespołu. Często także imprezy integracyjne organizowane są już w trakcie działania danego zespołu po to, aby pomóc pracownikom poznać się od nieco innej strony.

Jednak zaraz - czy takie imprezy integracyjne naprawdę mają swój sens? Czy one działają? Oczywiście, że tak! Jak zaś przedstawiają się ich zalety?

  1. Integracja pracowników
    Oczywiście imprezy integracyjne pomagają nam zintegrować pracowników - to rzecz dość oczywista. Jednak trzeba tu stanowczo podkreślić, że to nie jest taka sobie po prostu zwyczajna integracja - sięga ona głębiej niż "cześć, jestem Tomek, co tam u Ciebie". Taki team building Warszawa ma na celu w pełni zintegrować dany zespół - wytworzyć pomiędzy nimi mocne więzi, nauczyć wzajemnej współpracy, motywowania się. Ponadto często także podczas takich imprez integracyjnych na wierzch wychodzą naturalne role, jakie przyjmuje dana osoba w zespole. Oprócz tego, jako pracodawcy, mamy możliwość dowiedzenia się nowych, ciekawych rzeczy o wielu talentach naszych pracowników.

  2. Nabycie umiejętności
    No właśnie - ten temat został już nieco poruszony powyżej. Otóż imprezy integracyjne pozwalają pracownikom nauczyć się pewnych umiejętności. I tak gry scenariuszowe pozwolą nam na naukę patrzenia na daną osobę, dany problem z różnej perspektywy. Z kolei warsztaty kulinarne nauczą nas relaksu i wzajemnej współpracy. Gry terenowe pozwolą zaś na naukę szybkiego podziału zadań i realizacji ich. Takie przykłady można w zasadzie wyliczać w nieskończoność.

  3. Szybka obserwacja
    Na koniec warto jeszcze podkreślić jedną rzecz. Mianowicie wszystkie tego rodzaju imprezy integracyjne są nie tylko i wyłącznie dla pracowników. One również dają bardzo wiele informacji pracodawcom. Dzięki nim możemy bowiem dowiedzieć się, jakie są ukryte talenty danego pracownika, czy na rozmowie kwalifikacyjnej nie przybrał on przypadkiem naprawdę dobrej maski, czy będzie pasował do naszego zespołu itp.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem. Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.