Zalety imprez integracyjnych

Imprezy integracyjne to obecnie coraz bardziej szeroko promowana forma aktywności i zapoczątkowania pracy danego zespołu. Często także imprezy integracyjne organizowane są już w trakcie działania danego zespołu po to, aby pomóc pracownikom poznać się od nieco innej strony.

zdjęcie - (the_title())


Zalety imprez integracyjnych

Imprezy integracyjne to obecnie coraz bardziej szeroko promowana forma aktywności i zapoczątkowania pracy danego zespołu. Często także imprezy integracyjne organizowane są już w trakcie działania danego zespołu po to, aby pomóc pracownikom poznać się od nieco innej strony.

Jednak zaraz - czy takie imprezy integracyjne naprawdę mają swój sens? Czy one działają? Oczywiście, że tak! Jak zaś przedstawiają się ich zalety?

  1. Integracja pracowników
    Oczywiście imprezy integracyjne pomagają nam zintegrować pracowników - to rzecz dość oczywista. Jednak trzeba tu stanowczo podkreślić, że to nie jest taka sobie po prostu zwyczajna integracja - sięga ona głębiej niż "cześć, jestem Tomek, co tam u Ciebie". Taki team building Warszawa ma na celu w pełni zintegrować dany zespół - wytworzyć pomiędzy nimi mocne więzi, nauczyć wzajemnej współpracy, motywowania się. Ponadto często także podczas takich imprez integracyjnych na wierzch wychodzą naturalne role, jakie przyjmuje dana osoba w zespole. Oprócz tego, jako pracodawcy, mamy możliwość dowiedzenia się nowych, ciekawych rzeczy o wielu talentach naszych pracowników.

  2. Nabycie umiejętności
    No właśnie - ten temat został już nieco poruszony powyżej. Otóż imprezy integracyjne pozwalają pracownikom nauczyć się pewnych umiejętności. I tak gry scenariuszowe pozwolą nam na naukę patrzenia na daną osobę, dany problem z różnej perspektywy. Z kolei warsztaty kulinarne nauczą nas relaksu i wzajemnej współpracy. Gry terenowe pozwolą zaś na naukę szybkiego podziału zadań i realizacji ich. Takie przykłady można w zasadzie wyliczać w nieskończoność.

  3. Szybka obserwacja
    Na koniec warto jeszcze podkreślić jedną rzecz. Mianowicie wszystkie tego rodzaju imprezy integracyjne są nie tylko i wyłącznie dla pracowników. One również dają bardzo wiele informacji pracodawcom. Dzięki nim możemy bowiem dowiedzieć się, jakie są ukryte talenty danego pracownika, czy na rozmowie kwalifikacyjnej nie przybrał on przypadkiem naprawdę dobrej maski, czy będzie pasował do naszego zespołu itp.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy zaniechać organizowania integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Odpowiedź brzmi: Nie. Sprawdź: Szkolenie team building. Zobacz też nasze: szkolenia po angielsku

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.