Stres po utracie pracy

Utrata pracy może być bardzo stresogenną sytuacją. Gdy zostajemy pozbawieni zajęcia, które do tej pory dostarczało nam środków do życia lub pozwalało

Gamma - Stres po utracie pracy

  Utrata pracy może być bardzo stresogenną sytuacją. Gdy zostajemy pozbawieni zajęcia, które do tej pory dostarczało nam środków do życia lub pozwalało spłacać terminowo raty kredytu stres jest naturalną reakcją na niesprzyjające okoliczności.

  Czujemy dużą presję by jak najszybciej znaleźć pracę, która pozwoli nam utrzymać dotychczasowy poziom życia. Stres nasila się wraz z długością okresu bezrobocia, co może prowadzić do depresji.

  By walczyć z tą destruktywną siłą, musimy zdać sobie sprawę z tego, że utrata posady może być dla nas szansą na znalezienie lepszego miejsca pracy. Często wymaga to dużego wysiłku, lecz w żadnym wypadku nie jest niemożliwe. Jeśli jednak nie możemy znaleźć nowej posady przez dłuższy okres czas i odczuwamy w związku z tym coraz większy stres dobry pomysłem może być konsultacja ze specjalistą.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Czy można zarządzać swoim stresem? Jak rozwiązywać asertywnie konflikty i budować swoje kompetencje społeczne? Jak walczyć z poczuciem bezradności? Jak rozwijać swoje umiejętności interpersonalne? Zobacz: szkolenie zarządzanie czasem, szkolenie radzenie sobie ze stresem, szkolenia interpersonalne.

  Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

   

  Częstą radą będzie poszerzenie swoich kwalifikacji i dodanie kilku nowych pozycji do CV na przykład poprzez uczestnictwo w różnych kursach i szkoleniach. Takie rozwiązanie pozwala także zająć umysł bardziej praktycznymi kwestiami i zapomnieć o problemie braku pracy. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania może być satysfakcja z ukończenia kursu.

  Takie małe osiągnięcia dobrze sprawdzają się w redukowaniu poziomu stresu.

  By zminimalizować ryzyko wystąpienia stresu po utracie pracy należy, więc skupić się na aktywnym poszukiwaniu pracy i związanych z tym praktycznych kwestiach.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.