Stres po utracie pracy

Utrata pracy może być bardzo stresogenną sytuacją. Gdy zostajemy pozbawieni zajęcia, które do tej pory dostarczało nam środków do życia lub pozwalało

zdjęcie - Stres po utracie pracy

Utrata pracy może być bardzo stresogenną sytuacją. Gdy zostajemy pozbawieni zajęcia, które do tej pory dostarczało nam środków do życia lub pozwalało spłacać terminowo raty kredytu stres jest naturalną reakcją na niesprzyjające okoliczności.

Czujemy dużą presję by jak najszybciej znaleźć pracę, która pozwoli nam utrzymać dotychczasowy poziom życia. Stres nasila się wraz z długością okresu bezrobocia, co może prowadzić do depresji.

By walczyć z tą destruktywną siłą, musimy zdać sobie sprawę z tego, że utrata posady może być dla nas szansą na znalezienie lepszego miejsca pracy. Często wymaga to dużego wysiłku, lecz w żadnym wypadku nie jest niemożliwe. Jeśli jednak nie możemy znaleźć nowej posady przez dłuższy okres czas i odczuwamy w związku z tym coraz większy stres dobry pomysłem może być konsultacja ze specjalistą.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy można zarządzać swoim stresem? Jak rozwiązywać asertywnie konflikty i budować swoje kompetencje społeczne? Jak walczyć z poczuciem bezradności? Jak rozwijać swoje umiejętności interpersonalne? Zobacz: szkolenie zarządzanie czasem, szkolenie radzenie sobie ze stresem, szkolenia interpersonalne.

Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

 

Częstą radą będzie poszerzenie swoich kwalifikacji i dodanie kilku nowych pozycji do CV na przykład poprzez uczestnictwo w różnych kursach i szkoleniach. Takie rozwiązanie pozwala także zająć umysł bardziej praktycznymi kwestiami i zapomnieć o problemie braku pracy. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania może być satysfakcja z ukończenia kursu.

Takie małe osiągnięcia dobrze sprawdzają się w redukowaniu poziomu stresu.

By zminimalizować ryzyko wystąpienia stresu po utracie pracy należy, więc skupić się na aktywnym poszukiwaniu pracy i związanych z tym praktycznych kwestiach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.