Stres w pracy zawodowej

Umiarkowany poziom stresu w pracy zawodowej jest nieunikniony, a wręcz potrzebny – pomaga on w zwiększeniu produktywności i wydajności.

zdjęcie - (the_title())

  Umiarkowany poziom stresu w pracy zawodowej jest nieunikniony, a wręcz potrzebny - pomaga on w zwiększeniu produktywności i wydajności. Nadmiar stresu może jednak nie tylko negatywnie wpłynąć na wyniki w pracy, ale nawet doprowadzić do "wypalenia", czyli zupełnej utraty zainteresowania i satysfakcji z wykonywanej pracy.

  Oczywistymi następstwami nadmiernego stresu są również problemy w relacjach z otoczeniem oraz problemy w innych sferach życia. Okazuje się, że najczęściej obwinianym za stres w miejscu pracy czynnikiem jest brak poczucia kontroli.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

   

  Warto jednak pamiętać, że nie nad wszystkim w życiu, a nawet na własnym stanowisku pracy będziemy mieć pełną kontrolę. Nie oznacza to jednak bezsilności czy bezradności. Jest to coś, do czego należy się stopniowo przyzwyczajać, aby "nie dać się oszaleć".

  W początkowych fazach wzmożonego stresu warto poprosić o pomoc ze strony kolegów z pracy lub nawet przełożonego. Wbrew pozorom, bez względu na to jak świetne wyniki są osiągane przez innych, wszyscy jesteśmy ludźmi, nawet przełożony, który najprawdopodobniej doskonale rozumie, że pomoc zestresowanego pracownikowi leży również w jego interesie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.