Techniki relaksacyjne w walce ze stresem

17 października 2017
zdjęcie - Techniki relaksacyjne w walce ze stresem

W obecnych czasach stres jest problemem dotykającym dużą część społeczeństwa. Dlatego też opracowane wiele technik radzenia sobie z nim.

 

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

Zapraszamy.

 

Poniżej przedstawiona jest list kilku najskuteczniejszych:

  1. Medytacja- według psycholog dr. Robbie Miller nawet kilka minut medytacji dziennie może pomóc nam uwolnić się od chronicznego stresu. Wyciszenie i spokój osiągane tą drogą towarzyszyć nam będą długo po zakończonej sesji. To naprawdę tak proste, wystarczy usiąść na podłodze, zamknąć oczy oraz powtarzać jak mantrę „Czuję spokój”.

  2. Oddychaj głęboko-, gdy jesteśmy zdenerwowani lub zestresowani, nasz oddech i puls przyśpieszają. Uspokojenie naszego oddechu, pomoże także rozluźnić się naszemu umysłowi. Miarowe, głębokie wdechy i wydechy sprawią, że poczujesz się bardziej zrelaksowany.

  3. Śmiech- często mówi się, że śmiech to zdrowie, w tym wypadku to prawda. Jeżeli uda nam się rozbawić, zapomnimy, chociaż na chwilę o naszych problemach i rozluźnimy napiętą atmosferę.

  4. Relaksująca muzyka- choć może to się wydawać oczywiste, nie można pominąć tej techniki relaksacyjnej. Badania powtarzają, że słuchanie ulubionej muzyki może realnie zmniejszyć poziom odczuwanego przez nas stresu. Czasem warto założyć słuchawki, zamknąć oczy i rozpłynąć się w dźwiękach muzyki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

31 października 2017
Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
31 października 2017
Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
31 października 2017
Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
31 października 2017
Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
31 października 2017
Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.