Techniki relaksacyjne w walce ze stresem

zdjęcie - (the_title())

  W obecnych czasach stres jest problemem dotykającym dużą część społeczeństwa. Dlatego też opracowane wiele technik radzenia sobie z nim.

   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

  Zapraszamy.

   

  Poniżej przedstawiona jest list kilku najskuteczniejszych:

  1. Medytacja- według psycholog dr. Robbie Miller nawet kilka minut medytacji dziennie może pomóc nam uwolnić się od chronicznego stresu. Wyciszenie i spokój osiągane tą drogą towarzyszyć nam będą długo po zakończonej sesji. To naprawdę tak proste, wystarczy usiąść na podłodze, zamknąć oczy oraz powtarzać jak mantrę „Czuję spokój”.

  2. Oddychaj głęboko-, gdy jesteśmy zdenerwowani lub zestresowani, nasz oddech i puls przyśpieszają. Uspokojenie naszego oddechu, pomoże także rozluźnić się naszemu umysłowi. Miarowe, głębokie wdechy i wydechy sprawią, że poczujesz się bardziej zrelaksowany.

  3. Śmiech- często mówi się, że śmiech to zdrowie, w tym wypadku to prawda. Jeżeli uda nam się rozbawić, zapomnimy, chociaż na chwilę o naszych problemach i rozluźnimy napiętą atmosferę.

  4. Relaksująca muzyka- choć może to się wydawać oczywiste, nie można pominąć tej techniki relaksacyjnej. Badania powtarzają, że słuchanie ulubionej muzyki może realnie zmniejszyć poziom odczuwanego przez nas stresu. Czasem warto założyć słuchawki, zamknąć oczy i rozpłynąć się w dźwiękach muzyki.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Praca to środowisko, w którym chcemy być najlepszą wersją samego siebie, a nasze wyniki i produktywność jest stale oceniania. Nie chcemy zawieść przełożonego, współpracowników, samych siebie. Liczymy na podwyżkę, awans i chcemy, by nasza praca została doceniona.
  Asertywnością nazywamy umiejętność obrony własnych poglądów z zachowaniem pozytywnego, spokojnego zachowania. Do sztuki asertywności zalicza się również zdolność opanowania emocji, które zazwyczaj towarzyszą nam, gdy jesteśmy zmuszeni argumentować nasze potrzeby.
  Według definicji, asertywność to zdolność obrony własnych i cudzych praw i poglądów ze spokojnym i pozytywnym nastawieniem, bez agresji i pasywnego przyzwolenia na narzucenie sobie czyichś wartości czy opinii. W dużym uproszczeniu oznacza to w sposób przystępny zaznaczanie własnych potrzeb, wątpliwości.
  Psychologia to jeden z bardziej klasycznych kierunków studiów. Pozwala zdobyć wiedzę na temat ludzkiego umysły, mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, procesów decyzyjnych.
  Znajomość podstaw psychologii jest przydatna w praktyce właściwie w każdym obszarze życia, w którym mamy kontakt z innymi ludźmi.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.