POZYSKAJ ŚRODKI NA SZKOLENIA W SWOJEJ FIRMIE!
W najbliższym czasie w poszczególnych województwach uruchamiane będą środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na działania rozwojowe dla pracodawców i ich pracowników.
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS)
Instrument polityki rynku pracy wspierający osoby pracujące w aktualizowaniu lub nabywaniu nowych kompetencji do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki.
Ważne informacje:
- Środki KFS przeznaczone są na finansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy.
- Z dofinansowania mogą skorzystać wszystkie przedsiębiorstwa (duże, średnie, małe oraz mikroprzedsiębiorstwa, które zatrudniają min. 1 pracownika).
- Maksymalna kwota dofinansowania ze środków KFS to ok. 12 000 zł na jednego pracownika.
- Dofinansowanie dla mikroprzedsiębiorstw stanowi 100% wartości usługi szkoleniowej.
- W przypadku przedsiębiorstw dużych, średnich i małych dofinansowanie z KFS wynosi 80% wartości usługi szkoleniowej.
Po wypełnieniu poniższego formularza nasi konsultanci skontaktują się z Państwem i zaproponują przyjazną metodologię przygotowania wniosku o uzyskanie środków z Funduszu.
Dodatkowe informacje:
W 2017 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy ponad 150 mln zł na Krajowy Fundusz Szkoleniowy w podziale na wszystkie województwa. Dysponentem środków są urzędy pracy, a środki z KFS przyznane pracodawcy na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego stanowią pomoc udzielaną zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis.
Urzędy pracy przyznają wsparcie ze środków KFS w pierwszej kolejności pracodawcom, których wnioski spełniają wymagania określone w trzech priorytetach (nie muszą być spełniane łącznie):
- wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w sektorach: przetwórstwo przemysłowe, transport i gospodarka magazynowa oraz opieka zdrowotna i pomoc społeczna;
- wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
- wsparcie kształcenia ustawicznego osób, którzy mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.