Ten sam czas, różne miejsca
Team Building Online
W nowym rzeczywistości potrzeba nowych rozwiązań. Można przeprowadzić angażujące, pełne energii spotkanie świąteczne online. Wigilia świąteczna 2020 r. przejdzie do Online i…przejdzie do historii. Zapraszamy!
Zespoły, kulturę organizacyjną, więzi w zespole buduje się pomiędzy spotkaniami biznesowymi, a nie na nich. Okazało się, że w pandemii potrafimy być produktywni, „dowozimy” wyniki. To czego brakuje dziś to poczucia przynależności do organizacji, relacji i wspólnych doświadczeń o charakterze pozabiznesowym (odpowiedników wspólnej kawy, rozmów na korytarzu, wielokrotnie opowiadanych historii na temat tego jak ten czy tamten na ostatnim team buildingu….) . Dlatego warto kreować przestrzeń do takich doświadczeń – a spotkanie świąteczne jest najlepszym do tego momentem.
Propozycje spotkań świątecznych Online:
Wirtualny Escape Room nie może być żywcem przeniesiony z formatu stacjonarnego. Wymaga innych zabiegów. Ogromną rolę ogrywa mistrz rozgrywki. Od jego zdolności aktorskich, kostiumu, dekoracji, wreszcie od jego storytellingu zależy czy uczestnicy uruchomią wyobraźnię i dadzą się porwać proponowanej przez niego historii, czy wejdą w narrację z uśmiechem na ustach i zaangażują się w rozgrywkę. W tym przypadku przedstawiciel Korporacji Świętego Mikołaja wprowadzi uczestników w klimat świąteczno-prześmiewczy z wrodzonym wdziękiem i przytupem.
Każdy osobno bądź w kilkuosobowych team’ach – podczas gry każdy z uczestników może zdobywać swoje indywidualne punkty, a ranking punktacji jest aktualizowany i pokazywany na bieżąco. Punktowana jest szybkość i trafność rozwiązywania zagadek. Mogą również być podzieleni na zespoły pracujące w wybranych momentach w Break Out Room’ach i rozwiązywać zagadki siłą całej grupy. W tym scenariuszu punktacja rozkłada się na całą grupę i nagradzane są całe zespoły.
Jakie zagadki budują rozgrywkę? – część zagadek jest umieszczona jest na dedykowanych stronach w internecie, część ma format graficzny, video bądź audio (np. komunikat nadany kodem Morsa, analiza zdjęć, gry logiczne, fragment akcji filmowej, z etc.). Część zagadek ma charakter uniwersalny - odnoszący się do świąt, mogą pojawić się również pisane na zamówienie organizacji uwzględniające kontekst firmowy (wiedze produktową, zabawne informacje z życia firmy etc.)
Rozszerzona rzeczywistość (Augument Reality) – uczestnicy mogą pracować z wykorzystaniem komputerów i telefonów komórkowych, ale mogą również otrzymać rzeczywiste rekwizyty dostarczane do domów użytkowników np. skrzynki zabezpieczone kodem, który złamanie wymaga rozwiązania zagadek – wysiłkiem zbiorowym bądź/i każdego z osobna. Ww skrzynkach mogą znajdować prezenty świąteczne (bony i karty podarunkowe informacje o premii, fanty spersonalizowane bądź takie same dla wszystkich).
Podobnie jak w przypadku X-mass Room’a ciężar klimatu spada na prowadzącego. Dlatego dobieramy na mistrza teleturnieju osoby o wysokim poziomie charyzmy, który dobrze się „sprzedaje” poprzez video streaming. Uczestnicy podzieleni są na zespoły, a rozgrywka na rundy. Każda runda jest podsumowywana, wyniki komentowane przez mistrza teleturnieju i pokazywane na bieżąco wszystkim uczestnikom. Polem do popisu jest treść pytań – mogą dotyczyć zabawnych sytuacji firmowych, konkretnych osób, mogą być to zdjęcia z życia firmy bądź też pytania uniwersalne wiedzy ogólnej albo też w klimacie bożonarodzeniowym (rozpoznanie fragmentu świątecznej piosenki, filmu etc.).
W przypadku pojedynczych zespołów możliwa jest pełna interakcja z prowadzącym grę i miedzy uczestnikami. Nagrody mogą być przyznawane za poszczególne rundy oraz za całość teleturnieju.
Warsztaty Do It Yourself wpisują się w poszukiwanie autentycznych doświadczeń, radości kreacji i satysfakcji z własnoręcznie wykonanego dzieła. Powodzenie w tego typu warsztatach zapewniają specjaliści w swoich dziedzinach (rzeźbiarze, florystki, plastycy, malarze itp.) oraz animatorzy budujący atmosferę, służący pomocą i wspierający wysiłki indywidualne i grupowe na warsztacie. Co więcej DIY znakomicie sprawdzają się w trybie online. Uczestnicy otrzymują wcześniej kurierem wszystkie niezbędne produkty. Wszyscy łączą się przez video stream (MS Teams, Webex, Zoom, Google Meet, Skype) , mają możliwość rozmawiania ze sobą nawzajem i ze specjalistami.
W odsłonie świątecznej Do It Yourself to Bożonarodzeniowe Lasy w butelkach, wypieki, ozdoby i dekoracje świąteczne – wszystko co nam się kojarzy ze świętami a jest możliwe do przygotowania w warunkach domowych. Dla firm, które utrzymują bliskie relacje ze swoimi klientami pracownicy podczas warsztatów DIY mogą przygotować prezenty dla odbiorców swoich usług (mydełka, kosmetyki, ręczne kartki świąteczne etc.) . Jesteśmy gotowi na wszystko!
Wielu z nas święta kojarzą się z gotowaniem. Dla części przygotowania do świąt są najważniejszą częścią celebracji. Wspólne przygotowywanie potraw świątecznym z uznanym szefami kuchni (zwycięscy Top Chef, Masterchef) zgodnie z ich przepisami oraz pod ich przewodnictwem. Jak to zrobić w pandemii ? Warsztaty kulinarne Online sprawdzają się znakomicie jeżeli zadbać o szczegóły. Uczestnicy otrzymują paczki z produktami, szef kuchni dobiera przepisy, które nie budzą nadmiernych kontrowersji, sposób prowadzenia jest dynamiczny, interaktywny tak aby uczestnicy czuli się częścią większej całości. Video streaming korzystający z narzędzi wybranych przez klienta bądź przez nas rekomendowanych (MS Teams, Google Meet, Zoom, Webex, Skype) pozwalają na pełną interakcję – wszyscy się widzą i słyszą. Wszyscy mogą rozmawiać z szefem kuchni. Przygotowanymi potrawami uczestnicy warsztatów chwalą się na grupie społecznościowej (firmowej bądź innej wybranej). Zdjęcia posłużą do stworzenia kolażu, który będzie pamiątką z wydarzenia. Wspólny posiłek, mimo, że via Internet będzie doświadczeniem, które zapadnie w pamięć na długo. A przecież o to chodzi w spotkaniach firmowych – to takie sytuacje scalają zespół i pozwalają przetrwać nawet bardzo trudne momenty.