Totalne zanurzenie w wirtualne środowisko dostarcza silnych emocji, wpływa na motywację i staje się fundamentem zmiany.

Wirtualna rzeczywistość

Przebywanie w świecie wirtualnym jest przyjemne same w sobie. Powiązanie zadań wirtualnych z rzeczywistym, aktywności zgrywalizowane i takie, które mobilizują do współpracy sprawiają, że wydarzenie w pełni angażuje uczestników. Zanurz się wirtualną rzeczywistość!

VR, czyli wirtualna rzeczywistość, to niezwykła metoda zwiększająca atrakcyjność i siłą edukacyjną wydarzeń team buildingowych oraz rozwojowych. Przebywanie w świecie wirtualnym jest przyjemne same w sobie. Powiązanie zadań wirtualnych z rzeczywistym, aktywności zgrywalizowane i takie, które mobilizują do współpracy sprawiają, że wydarzenie bardzo mocno angażuje uczestników. Doświadczają oni silnych pozytywnych emocji, co jest wartością samą w sobie (funkcja motywacyjna eventu) bądź staje się znakomitym fundamentem do realizacji celów rozwojowych (rozwój kompetencji, praca na przekonaniach, na wartościach firmowych, przekazanie nowej wiedzy uczestnikom).

Czym jest wirtualna rzeczywistość?
Wirtualna rzeczywistość to świat i otaczające uczestnika wydarzenia  środowisko wykreowane komputerowo. Technologia VR  wykorzystuje specjalne gogle i słuchawki, które sprawiają, że do uczestnika nie docierają żadne zewnętrzne bodźce. Znajduje się on z stanie zanurzenia (immersji) w wykreowanej na potrzeby warsztatu rzeczywistości. Gogle ze specjalnymi soczewkami idealnie przylegają do głowy i izolują  uczestnika od zewnętrznych obrazów. Ma on wrażenie, że przebywa we wnętrzu innego świata, który w danej chwili jest jedynym, jaki istnieje.

Czym jest wydarzenie z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości?
Jest przebywaniem i poruszaniem się w świecie wykreowanym wg dowolnego scenariusza – rzeczywistości dającej niepowtarzalne emocje i doznania zmysłowe. Pozwala zdobyć doświadczenia w środowisku, które realnie byłoby bardzo kosztowne lub nawet niemożliwe do odwzorowania. W naturalny sposób umożliwia ćwiczenie i utrwalanie pożądanych stanów  mentalnych oraz zachowań.

Jaką rolę może pełnić wirtualna rzeczywistość w wydarzeniach team buildingowych i rozwojowych?
Wirtualna rzeczywistość, jako główny punkt projektu, może stanowić filar aktywności, wokół którego realizowany jest materiał merytoryczny. Wówczas treści merytoryczne przekazywane są w trakcie gry. Szkolenia takie cechuje wysoka motywacja do przyswajania nowego materiału, ponieważ w każdej chwili może pojawić się potrzeba jego wykorzystania w nagłych i nieoczekiwanych sytuacjach w wirtualnym świecie.

Wirtualna rzeczywistość może też stanowić jeden z wielu elementów wydarzenia. Może być wykorzystana jako krótka rozgrywka (1,5 – 4 godz.), czyli np.moduł realizacji. Wówczas gra, czy inna aplikacja wirtualnej rzeczywistości, stanowi przerywnik lub łącznik pomiędzy tematami.  Taki warsztat charakteryzuje się wysoką dynamiką pracy grupy. Nie ma wówczas potrzeby stosowania ćwiczeń energetyzujących.

Wirtualna rzeczywistość może stanowić szkielet (fundament organizacyjny, na podstawie którego toczy się cała realizacja), w który wplecione są treści merytoryczne projektu. To, w jaki sposób uczestnicy poradzą sobie z zadaniami w wirtualnym świecie, zależy od zapamiętanej wiedzy i zdobytych umiejętności podczas wcześniejszych warsztatów  w realnym świecie.

Wirtualna rzeczywistość jako atrakcja angażująca uczestników w czasie wolnym to doskonały pomysł na to, jak zorganizować czas pomiędzy dniami szkoleniowymi, zwłaszcza wieczorem, po zakończeniu zajęć. Bez wątpienia jest to oryginalna i nadal rzadka na rynku rozrywka. Przed wszystkim jest bezpieczna (warunki fizyczne i psychiczne) dla wszystkich uczestników. Przy okazji zabawy pozwala na rozwój zachowań pożądanych przez organizację.

Korzyści z inwestycji w projekty  z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości:

  • odpowiedź na współczesne oczekiwania pracowników, szczególnie z pokolenia Y i Z
  • doskonałe narzędzie budowania employer brandingu – wyróżnik firmy jako innowacyjnej na rynku i potrafiącej skutecznie przekazywać wiedzę i umiejętności swoim pracownikom
  • większa efektywność procesu nauczania
  • atrakcyjna, motywująca i angażującą wszystkich uczestników zajęć forma szkolenia
  • oryginalne, bardziej interesujące i efektowne, a przez to efektywne projekty rozwojowe
  • wyróżnik firmy na tle rynku i organizowanego przez nią projektu
  • okazja do realizacji drugiego, niejawnego tematu szkolenia

Mieliśmy przyjemność

PRACOWAĆ DLA:

Portfolio naszych realizacji:

Witamy w Gamma Discover!

Ten sam czas, różne miejsca
Team Building Online

Team Building Online jest super doświadczeniem. Nasi uczestnicy – nawet ci początkowo sceptyczni zasilają grono fanów zdalnych formatów integracyjnych. Przekonaj się, że Team building Online to rozwiązanie na firmowe spotkanie świąteczne w czasach pandemii, alternatywa dla tradycyjnego spotkania działowego bądź innowacyjny sposób na zintegrowanie kilku działów czy całej firmy!

Bądź częścią opowieści…

Gry integracyjne – Team building realizowany na kanwie gier scenariuszowych daje ogrom możliwości. Zabawy integracyjne pozwalają wcielić się uczestnikom w załogę łodzi podwodnej, członków ekipy ratunkowej, trupę aktorów bądź rycerzy podczas turnieju.

Budujemy zaangażowanie, współpracę i silne emocje!

Gry terenowe – team building w tych projektach jest naturalny – wynika z charakteru zadania. Uczestnicy współpracując i korzystając ze swoich talentów i zasobów potrafią zbudować konstrukcje lotne unoszone balonami z helem, skomplikowane miasto, mozaikę z klocków Lego, katapultę potrafiącą bezpiecznie wyrzucić na znaczną odległość strusie jajo bądź maszynę Goldberga.

Szkolenie z „twistem” integracyjnym. Rozwija i napędza do współpracy!

Zdarza się, że na gry szkoleniowe stawiane są dwa cele – ten rozwojowy oraz ten związany z motywacją, odbiorem wydarzenia jako nagrody. Szkolenia integracyjne z „twistem” integracyjnym odróżniają się formą, wykorzystują nowoczesne technologie, sięgają po niespotykane na tradycyjnym szkoleniu metody aktywności i współpracy.

Kluczowe kompetencje przyszłości trenowane w emocjonujących scenariuszach

Nasze escape room’y dają frajdę nawet koneserom takiej rozrywki. Jest angażująco, innowacyjnie i mądrze! Atmosferę podkręcamy aranżacją pomieszczeń i rekwizytami. Wysoką grywalność zapewniają technologie. Team building w wersji indoor.

Totalne zanurzenie w wirtualne środowisko dostarcza silnych emocji, wpływa na motywację i staje się fundamentem zmiany.

Przebywanie w świecie wirtualnym jest przyjemne same w sobie. Powiązanie zadań wirtualnych z rzeczywistym, aktywności zgrywalizowane i takie, które mobilizują do współpracy sprawiają, że wydarzenie w pełni angażuje uczestników. Zanurz się wirtualną rzeczywistość!

Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację.

Nasi mówcy są charyzmatyczni i mądrzy życiowo i biznesowo. Wiedzą kiedy naładować odbiorców energią, a kiedy pobudzić do refleksji. Mowy motywacyjne i inspiracyjne dzięki swojej specyfice pozwalają słuchaczom zwiększyć motywację do działania w przestrzeni zawodowej i osobistej oraz stworzyć lub doprecyzować posiadane już cele dla podwyższenia swojej efektywności. Dają impuls do zmiany zachowania, wyrwania się z pętli nawyku. Tą energię wzmacniamy poprzez szereg działań follow up.

Przy okazji i na okazję – imprezy okolicznościowe

Dziś firmy prześcigają się w akcjach employer brandingowych, których celem jest stworzenie miejsca przyjaznego i atrakcyjnego dla pracowników. W tym duchu co raz częściej odbywają się w organizacjach i zespołach nie tylko wigilie firmowe, ale również imprezy karnawałowe, halloweenowe czy spotkania wielkanocne.

Ten sam czas, różne miejsca

Team Building Online

W nowym rzeczywistości potrzeba nowych rozwiązań. Można przeprowadzić angażujące, pełne energii spotkanie świąteczne online. Wigilia świąteczna 2023 r. przejdzie do Online i… przejdzie do historii. Zapraszamy!

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.