Szkolenie ceny transferowe

Ceny transferowe posiadają bardzo bogata historię i wywodzą się już od postaw samego zarządzania przedsiębiorstwie. Aktualnie pojęcie cen transferowych stosowane jest w sposób potoczny w stosunku do różnego rodzaju podatków., choć nie jest jeszcze zdefiniowane w prawie podatkom. Można więc uznać, że cena transferowa to cena jaką nakłada się przez jedno przedsiębiorstwo na dobra i usługi drugiego przedsiębiorstwa.

zdjęcie - Szkolenie ceny transferowe
 
Ceny transferowe posiadają bardzo bogata historię i wywodzą się już od postaw samego zarządzania przedsiębiorstwie. Aktualnie pojęcie cen transferowych stosowane jest w sposób potoczny w stosunku do różnego rodzaju podatków., choć nie jest jeszcze zdefiniowane w prawie podatkom. Można więc uznać, że cena transferowa to cena jaką nakłada się przez jedno przedsiębiorstwo na dobra i usługi drugiego przedsiębiorstwa.
 
Skupiając się na polskim prawie, zdefiniowane zostało tylko pojęcie cen transakcyjnych, które to odnosi się do sytuacji zawarcia porozumienia w stosunku do ceny przedmiotu transakcji. Wróćmy jednak do powiązania cen transferowy z podatkami.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obecnie obowiązujący porządek prawny dotyczący cen transferowych oraz przygotowanie do nadchodzących zmian w tym obszarze – zapraszamy na szkolenie NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Całość wynika z tego, że są one jedną z popularnych metod unikania opodatkowania, które służą przenoszeniu dochodu. Jednakże nie powinno to być w żaden sposób kojarzone z oszustwami podatkowymi, czy też wyłudzaniem pieniędzy, mimo że służą one do podobnych celów.
 
Państwo chcąc ograniczyć możliwość ich wykorzystywania do takich celów, wprowadziło pojęcie ceny rynkowej. Pozwala ono administracji podatkowej danego państwa na dokonanie sprawozdania prawidłowości ustalenia cen transferowych przez porównanie warunków zawartych między dwoma przedsiębiorcami.

Takie działanie ma ograniczyć przenoszenie dochodów między dwoma podmiotami. Wspominane ceny transferowe to pojęcie bardzo bogate, którego bliższe zrozumienie wymaga dokładnego przeanalizowania całej wiedzy.
 
Można to osiągnąć na dwa sposoby. Jednym z nich jest samodzielne poszukania wiedzy np. przy pomocy źródeł internetowych. Drugim sposobem jest zaś skorzystanie z ofert rożnego rodzaju szkoleń lub kursów specjalistycznych, które w krótkim czasie (zazwyczaj kilku do kilkunastu dni) przygotują nas z zakresu wiedzy teoretycznej, jak i praktycznego działania związanego z działaniem cen transferowych.

Takie rozwiązania są korzystne w szczególności dla przedsiębiorców, którzy nie chcą popełnić błędów podczas wykorzystania wspomnianego rodzaju cen, co jes dla nich bardzo korzystnym rozwiązaniem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.