Kontrola zarządcza szkolenie

Kontrolowanie to jeden z głównych filarów stanowiących podstawę poprawnego zarządzania. To ono doprowadza do uzyskania ostatecznych efektów w takiej formie, jaką założyliśmy sobie na samym początku. W efekcie kontrolowanie jest elementem kluczowym dla prawidłowego prowadzenia przedsiębiorstwa. Nie da się jednak nie zauważyć jak wiele rożnych podgrup obejmuje kontrolowanie, oraz na jak wiele rożnych czynników można je rozbić. 

18 lipca 2018
zdjęcie - Kontrola zarządcza szkolenie
 
Kontrolowanie to jeden z głównych filarów stanowiących podstawę poprawnego zarządzania. To ono doprowadza do uzyskania ostatecznych efektów w takiej formie, jaką założyliśmy sobie na samym początku.

W efekcie kontrolowanie jest elementem kluczowym dla prawidłowego prowadzenia przedsiębiorstwa. Nie da się jednak nie zauważyć jak wiele rożnych podgrup obejmuje kontrolowanie, oraz na jak wiele rożnych czynników można je rozbić. Można kontrolować ludzi, przedmioty, transport, a także wiele różnych innych aspektów.
 
Wśród nich można także odnaleźć aspekt jakim jest kontrola zarządcza. Te dwa słowa odnoszą się do bardzo specyficznego rozwiązania jakie może wprowadzić w swoim działaniu dana organizacja. Można uznać, że kontrola zarządcza to swego rodzaju koncepcja, którą później się uzewnętrzni, czyli wprowadza do działania organizacji po to by przezwyciężyć różnego rodzaju problemy jakie może ona napotkać na drodze swojego rozwoju.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy w 2018 oraz najnowsze orzecznictwo kadrowo - płacowe.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Celem oczywiście tego jest tak jak ogólnej kontroli, dążenie do poprawnego realizowania założonych celów, czy to na poziomie operacyjnym, taktycznym, czy też strategicznym. Zgodnie z panująca teorią, za kontrolę zarządczą można przyjąć zespół pewnych technik oraz procedur, których głównym zadaniem jest wspomóc działanie zarządzania danego przedsiębiorstwa. Wykorzystują one w swoich działaniach różnego rodzaju zasady, instrukcje oraz techniki, dzięki czemu bez najmniejszych problemów mogą one osiągnąć założone przez określoną jednostce cele.
 
Należy podkreślać, że kontrola zarządcza mimo że odnosi się do słowa zarządu, to funkcjonuje na rożnych aspektach i komórkach przedsiębiorstwa, mając dzięki temu bardzo przejrzysty, jak i klarowny układ działań pozwalający na poprawne jej funkcjonowanie.

Kontrolowanie w szczególności dla pracowników nie kojarzy się z niczym przyjemnym, niemniej jednak aktualne techniki mają za zadanie pełnić swoje funkcję tak by nie naruszać praw i wolność innych osób, dzięki czemu nie trzeba się obawiać, że podczas kontroli ktokolwiek naruszy swoje obowiązki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.