Ceny transferowe szkolenie

Ceny towarzyszą w naszym życiu na każdym możliwym kroku, bez względu na to czy jesteśmy osobami prywatnymi, czy też patrzymy na to ze strony przedsiębiorstw. Określają one wartość poszczególnych produktów jak i usług, dzięki czemu mając odpowiednią wartość pieniędzy możemy je nabyć.

 
Ceny towarzyszą w naszym życiu na każdym możliwym kroku, bez względu na to czy jesteśmy osobami prywatnymi, czy też patrzymy na to ze strony przedsiębiorstw. Określają one wartość poszczególnych produktów jak i usług, dzięki czemu mając odpowiednią wartość pieniędzy możemy je nabyć.

Wyróżniamy różne rodzaje cen, z czego najbardziej popularnymi są tzw. ceny transferowe, które stosowane są w transakcjach pomiędzy tzw. podmiotami powiązanymi. W tym zdaniu kilka słów wymaga wyjaśnienia.
 
Po pierwsze za transakcje uważamy czynność, która ma za zadanie wymianę pomiędzy kupującym i sprzedającym ( może to dotyczyć zarówno produktu, jak i usługi). A czym jest podmiot powiązany? Według ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, za pomiot powiązany przyjmujemy kilka znaczeń, w tym m. in. podatnika, który ma siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej polskiej, a także bierze bezpośredni udział w zarządzaniu danym kapitałem przedsiębiorstwa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obecnie obowiązujący porządek prawny dotyczący cen transferowych oraz przygotowanie do nadchodzących zmian w tym obszarze – zapraszamy na szkolenie NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Inna opcja jest osoba fizyczna, mająca siedzibę poza terytorium swojego państwa, ale również biorąca udział w rozporządzaniu kapitałem. Ostatecznie sprowadza się to do powstania pewnego rodzaju związku pomiędzy dwoma przeciwnymi końcami transakcji. To właśnie transakcje między nimi stanowią znaczną część transakcji na rynku biznesowym.
 
Należy podkreślić, że to ceny transferowe mają największy wpływ na ostateczną wartość zysków jak i strat, gdyż odpowiednie ustalenie ich wysokości zapewnia nam wysokie wyniki, jak i odpowiednia konkurencyjność. Same ceny transferowe nie są tak proste to zrozumienia, gdyż reguluje je szereg praw, jak i są objęte odpowiednimi podatkami.
 
W efekcie mamy sytuacje przypominającą wiele innych usług handlowych, w których to dochodzi do potrzeby regulowania odpowiednimi prawami. Aby móc więc w pełni zrozumieć znaczenie cen transferowych, warto udać się na odpowiednie szkolenia lub kursy które nas do tego przygotują. Są one zazwyczaj bardzo łatwo dostępne zarówno w stacjonarnych placówkach, jak i w postaci różnych szkoleń online.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.