Ceny transferowe szkolenie

Ceny towarzyszą w naszym życiu na każdym możliwym kroku, bez względu na to czy jesteśmy osobami prywatnymi, czy też patrzymy na to ze strony przedsiębiorstw. Określają one wartość poszczególnych produktów jak i usług, dzięki czemu mając odpowiednią wartość pieniędzy możemy je nabyć.

   
  Ceny towarzyszą w naszym życiu na każdym możliwym kroku, bez względu na to czy jesteśmy osobami prywatnymi, czy też patrzymy na to ze strony przedsiębiorstw. Określają one wartość poszczególnych produktów jak i usług, dzięki czemu mając odpowiednią wartość pieniędzy możemy je nabyć.

  Wyróżniamy różne rodzaje cen, z czego najbardziej popularnymi są tzw. ceny transferowe, które stosowane są w transakcjach pomiędzy tzw. podmiotami powiązanymi. W tym zdaniu kilka słów wymaga wyjaśnienia.
   
  Po pierwsze za transakcje uważamy czynność, która ma za zadanie wymianę pomiędzy kupującym i sprzedającym ( może to dotyczyć zarówno produktu, jak i usługi). A czym jest podmiot powiązany? Według ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, za pomiot powiązany przyjmujemy kilka znaczeń, w tym m. in. podatnika, który ma siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej polskiej, a także bierze bezpośredni udział w zarządzaniu danym kapitałem przedsiębiorstwa.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Obecnie obowiązujący porządek prawny dotyczący cen transferowych oraz przygotowanie do nadchodzących zmian w tym obszarze – zapraszamy na szkolenie NOWE REGULACJE W OBSZARZE CEN TRANSFEROWYCH

  Uczestników tego szkolenia interesuje również:

  Inna opcja jest osoba fizyczna, mająca siedzibę poza terytorium swojego państwa, ale również biorąca udział w rozporządzaniu kapitałem. Ostatecznie sprowadza się to do powstania pewnego rodzaju związku pomiędzy dwoma przeciwnymi końcami transakcji. To właśnie transakcje między nimi stanowią znaczną część transakcji na rynku biznesowym.
   
  Należy podkreślić, że to ceny transferowe mają największy wpływ na ostateczną wartość zysków jak i strat, gdyż odpowiednie ustalenie ich wysokości zapewnia nam wysokie wyniki, jak i odpowiednia konkurencyjność. Same ceny transferowe nie są tak proste to zrozumienia, gdyż reguluje je szereg praw, jak i są objęte odpowiednimi podatkami.
   
  W efekcie mamy sytuacje przypominającą wiele innych usług handlowych, w których to dochodzi do potrzeby regulowania odpowiednimi prawami. Aby móc więc w pełni zrozumieć znaczenie cen transferowych, warto udać się na odpowiednie szkolenia lub kursy które nas do tego przygotują. Są one zazwyczaj bardzo łatwo dostępne zarówno w stacjonarnych placówkach, jak i w postaci różnych szkoleń online.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.