Co mówi rozporządzenie o wyrobach kosmetycznych?

Kosmetyki stosuje niemal każdy, jednakże niewiele osób zastanawia się, co na temat samych kosmetyków czy też ich produkcji mówią odpowiednie przepisy. Szczególnie jak mowa o tych, które traktowane są jako wyroby medyczne muszą one spełniać określone kryteria.

Gamma - Co mówi rozporządzenie o wyrobach kosmetycznych?


Co mówi rozporządzenie o wyrobach kosmetycznych?

Kosmetyki stosuje niemal każdy, jednakże niewiele osób zastanawia się, co na temat samych kosmetyków czy też ich produkcji mówią odpowiednie przepisy. Szczególnie jak mowa o tych, które traktowane są jako wyroby medyczne muszą one spełniać określone kryteria. Ponadto istotną kwestią jest także to, kto może je stosować, w jakich sytuacjach czy też kto decyduje o konieczności ich zastosowania.

Niektóre kosmetyki są traktowane jako wyroby medyczne, czyli potocznie mówiąc leki. Jednakże nie mogą być one zazwyczaj stosowane bez ograniczeń, o zasadności ich zastosowania musi zadecydować lekarz. Najczęściej są one przepisywane przez dermatologa, który zajmuje się chorobami skóry.

Aby wszystkie dostępne na rynku były zgodne z normami, przeprowadza się odpowiednie badania kosmetyków, zarówno tych stosowanych wyłącznie do pielęgnacji, jak też tych, które mają status wyrobów leczniczych. Dzięki temu konsumenci mają pewność, że otrzymują produkty spełniające ich wymagania.

Ponadto odpowiednie przepisy regulują także kwestię właściwego wyrobu takich produktów. Łańcuch dostaw substancji czynnych musi spełniać określone wymogi, zwłaszcza gdy mowa o dbałości o zachowanie czystości produktów oraz ich właściwości leczniczych czy też pielęgnujących. Obecnie niemal wszystkie szkolenia z kosmetyki zawierają informacje na temat właściwych przepisów jak również ich odpowiedniego zastosowania.

Nie dziwi więc fakt, że różnorodne kursy cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Z każdym rokiem bierze w nich udział coraz więcej osób, dla których jest to możliwość przede wszystkim rozwoju własnego. Jednakże także dla firm, w których są zatrudnieni dobra wiedza pracowników jest cenna, pomaga bowiem w dynamicznym rozwoju całego przedsiębiorstwa.

Dlatego też coraz częściej klientami firm organizujących szkolenia są właśnie pracodawcy. Zlecają oni przeprowadzenie odpowiednio dobranych pod kątem tematyki szkoleń dla swoich pracowników, aby mogli oni jeszcze lepiej się rozwijać z korzyścią również dla całej firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.