Czy kosmetyka i kosmetologia to to samo?

Wiele zawodów pomimo sporych podobieństw różni się od siebie. Jednakże wciąż wiele osób nie jest w stanie dokładnie ich od siebie odróżnić. Tak jest w sytuacji, gdy chodzi o zawód kosmetyczki i kosmetologa.

Gamma - Czy kosmetyka i kosmetologia to to samo?


Czy kosmetyka i kosmetologia to to samo?

Wiele zawodów pomimo sporych podobieństw różni się od siebie. Jednakże wciąż wiele osób nie jest w stanie dokładnie ich od siebie odróżnić. Tak jest w sytuacji, gdy chodzi o zawód kosmetyczki i kosmetologa. Osoby wykonujące z pozoru podobne do siebie zawody zajmują się jednak dość odmiennymi czynnościami.

Kosmetyczka to osoba, która zajmuje się wykonywaniem zabiegów upiększających. Wykorzystuje do tego nowoczesne urządzenia czy na przykład przygotowuje maseczki z gotowych produktów.

Oczywiście aby móc wykonywać swój zawód potrzebuje odpowiedniej wiedzy, dlatego też nie każdy może się tym zajmować. Kosmetolog to zawód odmienny, zajmuje się on bowiem pielęgnacją skóry, na przykład w stanach chorobowych czy też nadzorem nad odpowiednim produkowaniem kosmetyków.

Kosmetolog także bardzo często opracowuje receptury nowych kosmetyków, kładąc nacisk na ich odpowiednie działanie na skórę. Ponadto może także przeprowadzać badania kosmetyków w celu oceny ich działania czy nadzorować łańcuch dostaw substancji czynnych, stosowanych do wyrobu kosmetyków, aby ich właściwości nie uległy zmianie przez niewłaściwe procesy.

Kosmetyczką można zostać między innymi zdobywając wiedze na rozmaitych kursach. Szkolenia z kosmetyki to obecnie bardzo szeroka gama możliwości, dlatego też każdy zainteresowany bez problemu znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Zazwyczaj zajmują się one wybranym tematem, dokładnie go omawiając. Niezwykle często także te osoby, które na co dzień pracują w zawodzie kosmetyczki regularnie uczestniczą w kursach, które pomagają im nabyć wiedzy na temat nowości na rynku takich jak nowe produkty czy urządzenia, które pojawiły się na rynku kosmetycznym.

Dzięki temu mogą oni znacznie lepiej świadczyć te usługi, które są najchętniej wybierane przez klientów. Każdy gabinet kosmetyczny stara się, aby zatrudnione w nim kosmetyczki posiadały jak najlepszą wiedze. Nie dziwi więc fakt, że niezwykle często to właśnie gabinet, jako pracodawca zleca przeprowadzenie wybranych szkoleń dla swoich pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.