Czy znajomość pakietu office jest konieczna?

Wiele osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą zadaje sobie pytanie o to, w jaki sposób można podnieść wydajność pracy. Odpowiedź jest prostsza niż się może wydawać – warto skorzystać z rozwiązań, które już lata temu zostały wprowadzone w korporacjach.

zdjęcie - (the_title())


Czy znajomość pakietu office jest konieczna?

Wiele osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą zadaje sobie pytanie o to, w jaki sposób można podnieść wydajność pracy. Odpowiedź jest prostsza niż się może wydawać - warto skorzystać z rozwiązań, które już lata temu zostały wprowadzone w korporacjach.

Kilka programów biurowych pozwoli na pełną automatyzację wielu zadań, a co za tym idzie na znaczną oszczędność czasu. A nikomu chyba, kto prowadzi własny biznes nie trzeba tłumaczyć, że czas to pieniądz i każda godzina jest na wagę złota. Z jakich programów warto korzystać i dlaczego dobrze jest przejść przez profesjonalna ścieżkę szkoleniową w zakresie ich obsługi?

Programy biurowe na które szczególnie warto zwrócić uwagę

Jeżeli chodzi o programy biurowe, które na co dzień powszechnie wykorzystywane są w wielu firmach to na pierwsze miejsce zdecydowanie wybija się pakiet Office. Sprawny czytelnik szybko wyłapał z pewnością, że nie chodzi w tym przypadku o jeden program ale o cały ich pakiet. Co wchodzi w skład Office'a?

Otóż mowa między innymi o takich programach jak Outlook, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, SharePoint czy Microsoft Teams. Każdy z tych programów ma odmienną dedykowaną funkcjonalność i nie we wszystkich firmach korzysta się z nich w takim samym stopniu.

Word i Excel - must have każdego pracownika

O ile jeszcze bez programu do tworzenia notatek można się obejść, ewentualnie można nie wiedzieć jak przygotować prezentację w PowerPoint, o tyle podstawy programów takich jak Word czy Excel powinien mieć na blachę wykute każdy, kto wstępuje na rynek pracy. Bez tych umiejętności znalezienie zatrudnienia nawet w magazynie może się okazać niemożliwe, nie mówiąc już o innych działach.

Excel w HR to podstawa, bez niego ogarnięcie dokumentacji pracowników wydaje się zupełnie niemożliwe. Fachowe szkolenia pomogą poznać obsługę arkuszy kalkulacyjnych. Szczególnie warto pochylić się nad propozycją jaką jest szkolenie tabele przestawne. Dzięki kursom obsługa programów biurowych pójdzie jak z płatka.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.