Szkolenia z zakresu systemu statystycznego Intrastat

Intrastat jest systemem statystycznym, który powstał z myślą o gromadzeniu informacji i ustaleniu obowiązującego stanu dokonywanych transakcji wewnątrz wspólnoty.

zdjęcie - (the_title())

Szkolenia z zakresu systemu statystycznego Intrastat


W trakcie szkolenia, w którym poniekąd porusza się tematykę, która obejmuje także prawo celne, wszyscy uczestnicy zapoznają się obowiązkami z obszaru statystyki wewnątrz Unii Europejskiej, a także z nowelizacjami w tym zakresie.

Kurs przybliża również całą tematykę zgłoszeń Intrastat oraz zobowiązanego do tego podmiotu.

Biorąc pod uwagę coroczne zmiany w tym zakresie, podczas szkolenia jest poruszany temat z klasyfikacji towarowej.

Bardzo ważnym elementem szkoleniowym jest umiejętne przeniesienie wiedzy teoretycznej na praktykę, czyli umiejętności poprawnego definiowania własnych obowiązków w odniesieniu do prowadzonych statystyk oraz norm zgodnych z Unią Europejską, stosowania korekt, anulacji, jak i sporządzania zgłoszeń statystycznych, ustalania parametrów wartościowych transferowanych towarów, a także określania obszarów, w których stosuje się uwzględnione procedury.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Obowiązki w zakresu statystyki obrotu towarowego pomiędzy Państwami członkowskimi Unii Europejskiej dotyczą podmiotów gospodarczych, które dokonują obrotu towarowego w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szkolenie INTRASTAT pozwala przygotować się do regulacji prawnych.

Zapraszamy do linków bądź wpisania w wyszukiwarkę naszej strony fraz:

Pozwolą one poznać więcej szkoleń z interesującego Państwa obszaru.Taka forma szkoleniowa jest szczególnie kierowana w stronę osób pracujących w księgowości firm, które uczestniczą w wewnątrzwspólnotowej wymianie towarów oraz pracowników każdego biura rachunkowego, które zajmuje się obsługą wyżej wymienionych podmiotów gospodarczych.

Omawiany kurs przeprowadza wstępną systematyzację statystyk europejskich oraz sposobu ich funkcjonowania. Określa ponadto wszystkie zmiany, które mają miejsce w zakresie wymogów podmiotowych.

Wyjaśnia obowiązujące progi statystyczne, a także uwzględnia ich zmianę na kolejny rok.

W celu uzyskania najlepszych efektów szkoleniowych prowadzący nakreśla znaczenie towaru oraz jego definicję, jak i przybliża wszystkie czynności, które muszą zostać zarejestrowane podczas obrotu towarem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Aktualne informacje o najnowszej wersji Incoterms® 2010 oraz nową klasyfikację reguł i terminów poznasz na szkoleniu INCOTERMS 2010

Szkolenie bazuje na następujących obszarach merytorycznych:

  • incoterms 2010
  • szkolenie incoterms
  • reguły incoterms 2010
  • formuły handlowe incoterms
  • formuły handlowe incoterms 2010Dla usystematyzowania szkolenia stosuje się metodę wykładu opierającego się o autentyczne przykłady, ćwiczenia w postaci uzupełniania wniosków i deklaracji związanych z obowiązkiem statystycznym, jak i pozostawieniem czasu na panel dyskusyjny i wyjaśnienie wszelkich powstałych wątpliwości.

Obrót towarowy z zagranicą, Łańcuch dostaw - praktyka polskich i zagranicznych firm. Gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu. Zobacz nasze szkolenia z zakresu transportu i logistyki!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.