Jak nowelizacja prawa wodnego wpłynie na środowisko?

Najnowsze zmiany w prawie niepokoją tych, którzy prowadzą biznesy oparte na korzystaniu z gospodarki wodnej i zbiorników wodnych. W ciągu ostatnich lat pojawiły się tak duże nowelizacje prawa wodnego, że praktycznie zmieniały je od podstaw, wywracając życie przedsiębiorców do góry nogami.

zdjęcie - (the_title())


Jak nowelizacja prawa wodnego wpłynie na środowisko?

Najnowsze zmiany w prawie niepokoją tych, którzy prowadzą biznesy oparte na korzystaniu z gospodarki wodnej i zbiorników wodnych. W ciągu ostatnich lat pojawiły się tak duże nowelizacje prawa wodnego, że praktycznie zmieniały je od podstaw, wywracając życie przedsiębiorców do góry nogami.

Zmieniły się organy i instytucje wydające decyzje administracyjne, zmianom ulegało dofinansowywanie projektów, ale także zmieniały się warunki wymagane do spełnienia w celu otrzymania różnego rodzaju pozwoleń na użytkowanie.

Obecna ostatnia nowelizacja prawa wodnego ma na celu wdrożenie do przepisów krajowych postanowień Unii Europejskiej i unifikację (ujednolicenie) tych przepisów. Ustawa prawo wodne 2019 weszła w życie w listopadzie 2019 roku.

To skutkuje tym, że wszystkie przedsiębiorstwa związane z działalnością opartą na gospodarce wodnej muszą upewnić się, że oprócz przepisów krajowych do tej pory obowiązujących, ich działalność spełnia także normy europejskie.

Dla niektórych może to być utrudnienie, stąd, jeśli chcesz dowiedzieć się, czy ze zmiany w prawie wynika dla Ciebie zmiana w Twoim biznesie, najlepiej udaj się po poradę do prawnika lub skorzystaj ze szkolenia, które nie tylko przetłumaczy język prawniczy na polski, ale także podpowie, z jakich gotowych rozwiązań możesz skorzystać.

Nowe prawo wodne jest może bardziej ostrzejsze ze względu na przystosowanie się do przepisów unijnych, jednak jako że Polska należy do krajów UE - przepisy te poniekąd i tak mogły obowiązywać niektórych przedsiębiorców.

Ustawa o odpadach również uległa zmianie - ma to znaczenie zwłaszcza dla wielkich przedsiębiorców, którzy będą musieli ewidencjować dokładniej, jak gospodarują odpadami.

Ustawa o ochronie środowiska 2019 to kolejna dziedzina prawa, w której zaszły pewne zmiany, ich celem ma być przede wszystkim większa świadomość działań i ich ograniczanie, jeśli okazują się szkodliwe na dużą skalę dla środowiska. Warto jest być z tymi przepisami na bieżąco, jeśli podejrzewasz, że może mieć to wpływ na funkcjonowanie Twojej firmy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.