Jak przechowywać dane w firmie?

Nie da się ukryć, że wszelkie kwestie związane z szeroko pojętą ochroną i bezpieczeństwem danych osobowych nabierają coraz większego znaczenia. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każdemu z nas zależy na tym, by nasze dane osobowe nie dostały się w ręce niepowołanych osób.

zdjęcie - (the_title())


Jak przechowywać dane w firmie?

Nie da się ukryć, że wszelkie kwestie związane z szeroko pojętą ochroną i bezpieczeństwem danych osobowych nabierają coraz większego znaczenia. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każdemu z nas zależy na tym, by nasze dane osobowe nie dostały się w ręce niepowołanych osób.

Dlatego tak niezmiernie istotna jest ochrona danych osobowych, zwłaszcza tych wrażliwych, w przychodniach, szkołach i miejscach pracy. Jeżeli chodzi o dane osobowe w miejscu pracy, należy je właściwie przechowywać i dbać o ich archiwizację w należyty sposób. Odpowiedzialne za przechowywanie i archiwizację danych osobowych osoby powinny zostać przeszkolone z zakresu znajomości przepisów regulujących kwestie związane z przechowywaniem i ochroną danych osobowych.

Każdy pracownik powinien zapoznać się z takimi aktami prawnymi jak na przykład: Ustawa z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych czy Ogólne rozporządzenie o ochronie danych, które weszło w życie dnia 25 maja 2018 roku. Dobrze byłoby gdyby pracodawca regularnie i systematycznie organizował dla swoich pracowników szkolenia takie jak na przykład: dane osobowe szkolenie czy szkolenia controlling.

Nie bez znaczenia jest to, aby zlecić prowadzenie szkolenia odpowiedniej firmie. Warto poszukiwać więc takich, które są odpowiednio wykwalifikowane oraz mogą poszczycić się doświadczeniem.

Jeżeli szukamy firmy, która poprowadzi dla naszych pracowników szkolenie, zwróćmy uwagę na to, jakie ma ona opinie wśród swoich klientów. Nie wolno bagatelizować również kryterium kosztów.

Wybierzmy taką firmę, za której usługi będziemy w stanie zapłacić. Nie da się ukryć, że największy wybór interesujących i atrakcyjnych pod względem finansowym szkoleń będziemy mieli rzecz jasna w dużych miastach, takich jak na przykład Poznań czy Warszawa.

Tam również warto poszukiwać szkoleń dofinansowanych, za udział w których nie będziemy musieli ponosić całości kosztów. Nie da się ukryć, że tego rodzaju szkolenia prowadzone są na niezwykle wysokim poziomie merytorycznym, dlatego nie musimy martwić się o to, że prowadzący nie odpowie uczestnikom na jakieś pytanie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Praktyczne szkolenia komputerowe usprawniające pracę w programach takich jak: excel, word

Zobacz:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.