Jak rozwinąć znajomość pakietu office?

Pewne programy komputerowe po prostu trzeba znać, bo bez nich niemożliwe staje się wykonywanie obowiązków zawodowych. W obecnych czasach, niemal na każdej rozmowie rekrutacyjnej pada pytanie o znajomość pakietu Office.

zdjęcie - (the_title())


Jak rozwinąć znajomość pakietu office?

Pewne programy komputerowe po prostu trzeba znać, bo bez nich niemożliwe staje się wykonywanie obowiązków zawodowych. W obecnych czasach, niemal na każdej rozmowie rekrutacyjnej pada pytanie o znajomość pakietu Office.

Przeważnie kandydaci twierdzą, że przynajmniej podstawy mają opanowane. W praktyce bywa z tym jedna różnie i już w pierwszych dniach pracy okazuje się, że mają na prawdę spore zaległości.

Aby oszczędzić sobie wstydu przed nowym szefem warto zawczasu zadbać o to, aby programy z rodziny Office dobrze poznać. O ile z edytorem tekstowym nie powinno być większych problemów, drobne trudności może sprawić jedynie zaawansowane formatowanie tekstu, o tyle w przypadku arkuszy kalkulacyjnych dobre opanowanie chociażby samych podstaw może okazać się o wiele większym wyzwaniem.

Dlaczego warto znać arkusze kalkulacyjne?

Biegle poruszać się po arkuszach kalkulacyjnych warto z kilku powodów. Po pierwsze, ich znajomość znacznie usprawnia pracę, a po drugie, bez znajomości programu do obsługi arkuszy kalkulacyjnych można zwyczajnie pracy nie znaleźć.

Excel w HR wykorzystywany jest każdego dnia, podobnie z resztą jak w wielu innych działach. Niezależnie od tego czy celuje się na stanowisko w korporacji czy w niewielkiej firmie rozliczeniowej, arkusze kalkulacyjne warto poznać od podszewki. Dostępne na rynku są rozmaite darmowe programy do nauki Excela. Można też zapisać się na profesjonalne szkolenie. Która droga będzie lepsza?

Profesjonalne szkolenie czy samouczek?

Samouczek to rozwiązanie dla osób, które mają dużo czasu i jeszcze więcej chęci do samodzielnej pracy. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nauka programu Excel na własną rękę to ogromne wyzwanie.

Szkolenie tabele przestawne to co prawda propozycja dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, ale ma tę przewagę, że w razie jakichkolwiek wątpliwości można o poradę zapytać doświadczonego trenera. Inwestycja w profesjonalne szkolenie zwróci się w bardzo krótkim czasie - dzięki nowym umiejętnościom można będzie zdobyć lepiej płatną pracę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.