Jakie warto wybrać szkolenia dla logistyków?

Logistyka od zawsze miała ogromny wpływ na rozwój gospodarczy państw. To właśnie sposób zarządzania produktami ma tutaj kluczowe znaczenie w poprawnym funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że logistyka choć określana jest jako dziedzina nauki, tak naprawdę jest swego rodzaju filozofią, kładąca nacisk na rożne elementy związane z zarządzaniem produktami.

   
  Logistyka od zawsze miała ogromny wpływ na rozwój gospodarczy państw. To właśnie sposób zarządzania produktami ma tutaj kluczowe znaczenie w poprawnym funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że logistyka choć określana jest jako dziedzina nauki, tak naprawdę jest swego rodzaju filozofią, kładąca nacisk na rożne elementy związane z zarządzaniem produktami.
   
  Bardzo trudno jest więc tak bezpośrednio powiedzieć sobie, że nauczę się logistyki, gdyż obejmuje ona bardzo, ale to bardzo szeroki zakres wiedzy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Konwencja CMR i Prawo przewozowe

  Odpowiadasz w firmie za dostawy, eksport lub import towaru? Poznaj nasze szkolenie dostarczające wiedzę na temat praktycznych zagadnień (również prawnych) dotyczących spedycji i transportu.

  Dowiesz się na przykład jak minimalizować ryzyko błędu przy zawieraniu umowy, składaniu reklamacji czy przygotowaniu przewozu.

  Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

  Teoretycznie można by ją podzielić na trzy główne kategorie, do których można zaliczyć zarządzanie logistyczne, transport (spedycję) oraz magazynowanie. Te trzy elementy bardzo się między sobą przeplatają jednakże każde z nich stanowi osobny niezależny filar. Jak więc uczyć się logistyki?
   
  Najlepszy wyjściem jest w pierwszej kolejności zdobyć podstawową wiedzę z jej zakresu, dotyczącą zwykłych zasad jakie obowiązują zarówno w transporcie, jak i w procesie magazynowania, a ponadto poznać proste sposoby zarządzania danym miejscem. Nie można więc odrzucić jakiejkolwiek szansy na rozwój, gdyż tak jak wspomniano, logistyka to obszerna wiedza, która dodatkowo ciągle się rozwija.

  Pragnąc więc pozostać w branży warto regularnie ponawiać swoją wiedzę. Szkolenia jakie są oferowane przez zewnętrzne firmy, z reguły obejmują praktycznie każdy możliwy zakres, dzięki czemu bez trudu można dostosować je do naszych indywidualnych potrzeb.
   
  Tym samym warto więc dokładnie zastanowić się do czego potrzebujemy tej wiedzy, a także w jaki sposób ją wykorzystamy, a dopiero wtedy można wybierać szkolenie i się uczyć. Warto podkreślić, że zazwyczaj takie szkolenia/kursy trwają kilka dni (zazwyczaj jest to jedno spotkanie obejmujące weekend), jak i kosztują do kilkuset złotych.

  W ten oto sposób w niedługim czasie można się odpowiednio przygotować do czekających nas wyzwań. Warto pamiętać, że logistyka to nie tylko te trzy filary o których wspominano, lecz w jej skład wchodzi o wiele więcej elementów, godnych poznania.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.