Jakie warto wybrać szkolenia dla logistyków?

Logistyka od zawsze miała ogromny wpływ na rozwój gospodarczy państw. To właśnie sposób zarządzania produktami ma tutaj kluczowe znaczenie w poprawnym funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że logistyka choć określana jest jako dziedzina nauki, tak naprawdę jest swego rodzaju filozofią, kładąca nacisk na rożne elementy związane z zarządzaniem produktami.

 
Logistyka od zawsze miała ogromny wpływ na rozwój gospodarczy państw. To właśnie sposób zarządzania produktami ma tutaj kluczowe znaczenie w poprawnym funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że logistyka choć określana jest jako dziedzina nauki, tak naprawdę jest swego rodzaju filozofią, kładąca nacisk na rożne elementy związane z zarządzaniem produktami.
 
Bardzo trudno jest więc tak bezpośrednio powiedzieć sobie, że nauczę się logistyki, gdyż obejmuje ona bardzo, ale to bardzo szeroki zakres wiedzy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Konwencja CMR i Prawo przewozowe

Odpowiadasz w firmie za dostawy, eksport lub import towaru? Poznaj nasze szkolenie dostarczające wiedzę na temat praktycznych zagadnień (również prawnych) dotyczących spedycji i transportu.

Dowiesz się na przykład jak minimalizować ryzyko błędu przy zawieraniu umowy, składaniu reklamacji czy przygotowaniu przewozu.

Uczestnicy tego szkolenia często biorą udział  w takich szkoleniach jak:

Teoretycznie można by ją podzielić na trzy główne kategorie, do których można zaliczyć zarządzanie logistyczne, transport (spedycję) oraz magazynowanie. Te trzy elementy bardzo się między sobą przeplatają jednakże każde z nich stanowi osobny niezależny filar. Jak więc uczyć się logistyki?
 
Najlepszy wyjściem jest w pierwszej kolejności zdobyć podstawową wiedzę z jej zakresu, dotyczącą zwykłych zasad jakie obowiązują zarówno w transporcie, jak i w procesie magazynowania, a ponadto poznać proste sposoby zarządzania danym miejscem. Nie można więc odrzucić jakiejkolwiek szansy na rozwój, gdyż tak jak wspomniano, logistyka to obszerna wiedza, która dodatkowo ciągle się rozwija.

Pragnąc więc pozostać w branży warto regularnie ponawiać swoją wiedzę. Szkolenia jakie są oferowane przez zewnętrzne firmy, z reguły obejmują praktycznie każdy możliwy zakres, dzięki czemu bez trudu można dostosować je do naszych indywidualnych potrzeb.
 
Tym samym warto więc dokładnie zastanowić się do czego potrzebujemy tej wiedzy, a także w jaki sposób ją wykorzystamy, a dopiero wtedy można wybierać szkolenie i się uczyć. Warto podkreślić, że zazwyczaj takie szkolenia/kursy trwają kilka dni (zazwyczaj jest to jedno spotkanie obejmujące weekend), jak i kosztują do kilkuset złotych.

W ten oto sposób w niedługim czasie można się odpowiednio przygotować do czekających nas wyzwań. Warto pamiętać, że logistyka to nie tylko te trzy filary o których wspominano, lecz w jej skład wchodzi o wiele więcej elementów, godnych poznania.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.