Jak wygląda nauka arkusza kalkulacyjnego?

Wszystkim generalnie wydaje się, że nauka arkusza kalkulacyjnego jest prosta i nie wiąże się z żadnymi większymi problemami. Zupełnie jednak inaczej rzecz przedstawia się, kiedy idziemy do firmy, a tam nagle wymagana jest od nas znajomość zaawansowanych algorytmów excel…

zdjęcie - (the_title())


Jak wygląda nauka arkusza kalkulacyjnego?

Wszystkim generalnie wydaje się, że nauka arkusza kalkulacyjnego jest prosta i nie wiąże się z żadnymi większymi problemami. Zupełnie jednak inaczej rzecz przedstawia się, kiedy idziemy do firmy, a tam nagle wymagana jest od nas znajomość zaawansowanych algorytmów excel... Co wówczas zrobić? Otóż konieczne jest udanie się na odpowiednie szkolenie!

Szkolenie z zakresu Excel

Na początek warto wybrać się na najbardziej podstawowe szkolenie, jakie tylko znajdziemy. Wiele osób niestety popełnia ten błąd, że tłumaczy sobie, że przecież w szkole były elementy obsługi programu Excel, to na pewno teraz poradzi sobie także z bardziej skomplikowanymi algorytmami bez żadnego trudu, zatem może iść na średniozaawansowane albo w ogóle zaawansowane szkolenie.

Niestety nie za bardzo. Excel jest bardziej skomplikowanym programem niż nam się na pozór wydaje. Należy zatem zacząć od podstawowego szkolenia tak, aby przyswoić sobie ogólną wiedzę na temat tego programu.

To jednak jeszcze nie wszystko. Istnieją bowiem dwa szkolenia, które przyniosą nam szczególnie wiele korzyści. Pierwsze z nich to szkolenie power query. Co to jest dokładniej? Otóż power query jest to pewna funkcja dostępna w wielu programach i także właśnie w Excel, odnosząca się do odnajdywania i łączenia pewnych źródeł danych, co ma ogromne znaczenie nawet w prostej statystyce.

Ponadto drugie szkolenie, w które warto zainwestować to szkolenie tabele przestawne. Czym są te tabele? Dokładniej ich pojęcie zostanie wytłumaczone na szkoleniu, niemniej jednak już teraz warto wiedzieć, że w skrócie służą one do ciekawego i przejrzystego pokazania poszczególnych danych bez naruszania plików źródłowych.

Excel w HR

Jak zatem widać - im bardziej poznajemy Excel, tym okazuje się, że program ten zawiera naprawdę wiele ciekawych funkcji, które umożliwiają nam skuteczną analizę i ciekawe przedstawienie danych. Jest to szczególnie istotne w dziale HR - tutaj dobra znajomość programu Excel to w zasadzie wymóg - inaczej nie znajdziemy dobrze płatnej pracy w tym sektorze.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.