Kim jest pracownik samorządowy?

Pracownikami samorządowymi nazywa się osoby zatrudnione w organach administracji publicznej na stopniu samorządowym. Do takich instytucji zaliczają się takie jak na przykład Urząd Marszałkowski, starostwa, urzędy gminy czy miast lub pozostałych podległych jednostek samorządu.

zdjęcie - (the_title())


Kim jest pracownik samorządowy?

Pracownikami samorządowymi nazywa się osoby zatrudnione w organach administracji publicznej na stopniu samorządowym. Do takich instytucji zaliczają się takie jak na przykład Urząd Marszałkowski, starostwa, urzędy gminy czy miast lub pozostałych podległych jednostek samorządu.

Osoby zatrudnione na takich stanowiskach mają nieco inne warunki zatrudnienia, reguluje to bowiem odpowiednia ustawa o zatrudnianiu pracowników samorządowych.

Podejmując pracę w takich charakterze zatrudnione osoby muszą przede wszystkim bardzo dobrze znać przepisy, które regulują wykonywane przez nich obowiązki służbowe. Do najważniejszych zalicza się przede wszystkim kpa, który określa zasady postepowań administracyjnych oczywiście poza nim jest wiele innych dokumentów, które niektóre kwestie regulują bardziej szczegółowo niż ogólnie ujęte zasady kodeksu postępowania administracyjnego.

Dlatego też dla pracowników samorządowych istotną kwestią związaną z wykonywaniem przez nich zawodu jest dobra znajomość aktualnych przepisów. W związku z tym niezwykle często ko6rzystają oni z różnorodnych możliwości podniesienia poziomu swojej wiedzy jak również jej aktualizowania.

Szkolenia dla samorządowców to najczęściej wybierana forma dokształcania. W dość krótkim czasie pozwalają na nabycie nowej wiedzy i dzięki temu odpowiednie wykonywanie obowiązków. Niemal każde przynajmniej częściowo omawia kpa szkolenie bowiem zazwyczaj opiera się na tym dokumencie, dlatego zapoznania kursantów z odpowiednimi przepisami jest tak istotne.

Z każdym rokiem można zauważyć coraz większą ilość szkoleń organizowanych na zlecenie urzędów. Zwłaszcza gdy planowane są zmiany w prawie potrzebne jest odpowiednie szkolenie administracja publiczna bowiem musi działać bez przerwy i dlatego pracownicy wcześniej muszą przyswoić planowane zmiany i nauczyć się je stosować. Regularne organizowanie szkoleń jest niezwykle korzystne dla całego urzędu, jest bowiem pewność, że wszyscy pracownicy samorządowi będą posiadali aktualne informacje.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.