Mądre zarządzanie w magazynie

Magazyn – to bardzo specyficzne miejsce w firmie, które musi cechować wiele rzeczy. W jaki sposób zarządzać mądrze magazynem? Jak sprawić, aby magazynowanie produktów pomagało nam w rozwoju firmy a nie generowało straty?

zdjęcie - (the_title())

Mądre zarządzanie w magazynie

Magazyn - to bardzo specyficzne miejsce w firmie, które musi cechować wiele rzeczy. W jaki sposób zarządzać mądrze magazynem? Jak sprawić, aby magazynowanie produktów pomagało nam w rozwoju firmy a nie generowało straty?

Magazyn - najważniejsze zasady

Przede wszystkim warto zastanowić się, jak w zasadzie powinien wyglądać taki idealny magazyn. Otóż na pewno powinien posiadać on bardzo dobrze oznakowane szafki, półki i towary, a także drogi oraz sposoby poruszania się. Na wstępie warto bowiem bardzo mocno podkreślić, że w magazynie przede wszystkim naprawdę liczy się bezpieczeństwo.

Oznacza to, że trzeba wyznaczyć trasy poruszania się pieszych i wózków widłowych, określić konkretne zasady bhp oraz egzekwować je. W innym wypadku może dojść do poważnych uszkodzeń czy to magazynowanego towaru, czy też pracowników.

Dalej trzeba umiejętnie rozplanować przestrzennie taki magazyn. Przykładowo nie może być tak, że najważniejsze towary, które są nam bardzo potrzebne na cito, bo trzeba zaraz je wysłać, leżą gdzieś przysypane stertą innych produktów.

Dalsza kwestia to odpowiednie warunki magazynowania tj. odpowiednia wilgoć, temperatura. Różne produkty mogą tu wymagać innych warunków, dlatego konieczne jest wzięcie tego pod uwagę.

Podsumowując warto zainwestować w szkolenie gospodarka magazynowa. Dowiemy się na nim, w jaki właśnie sposób zarządzać magazynem tak, aby praca w nim była przyjemna i efektywna.

Zarządzanie ryzykiem szkolenie

Jeszcze jeden kurs, w który zdecydowanie warto zainwestować, to szkolenie zarządzanie ryzykiem. Wielu osobom praca w magazynie i samo magazynowanie produktów nie kojarzy się z jakimś szczególnym ryzykiem. Przecież one tylko stoją, to co może im się stać? A jednak w istocie jest trochę inaczej, bowiem towar może ulec zniszczeniu przez złe przetrzymywanie, nieodpowiednie przygotowanie do transportu i wiele innych. Oczywiście w małych magazynach to ryzyko jest mniejsze, jednak w dużych... Trzeba umieć zarządzać ryzykiem, ważyć poszczególne decyzje tak, aby wybrać taką, która najbardziej będzie odpowiednia

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.