Prawo budowlane art. 29 – o czym dokładnie mówi?

Każdy, kto chce postawić dom czy inny budynek musi starać się o pozwolenie na budowę. Takie pozwolenie można uzyskać na działce, jeżeli ma ona charakter budowlany. W przypadku działek rolnych nie będzie możliwe, aby wybudować na nich dom.

zdjęcie - (the_title())


Prawo budowlane art. 29 - o czym dokładnie mówi?

Każdy, kto chce postawić dom czy inny budynek musi starać się o pozwolenie na budowę. Takie pozwolenie można uzyskać na działce, jeżeli ma ona charakter budowlany. W przypadku działek rolnych nie będzie możliwe, aby wybudować na nich dom.

Jednak nie wszystkie konstrukcje stawiane na działce wymagają pozwolenia na budowę. Niektóre z nich można postawić bez konieczności załatwiania pozwoleń w urzędach. O tym co zawiera się na liście wyjątków bardzo szczegółowo informuje artykuł 29 prawa budowlanego. Warto się z nim zapoznać.

O czym mówi art. 29 prawa budowlanego

Zapisy ustawy w tym miejscu określają zasady, na jakich następuje wyłączenie obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę. Chodzi o to, że co do zasady, każda budowa wymaga uzyskania stosownych pozwoleń, jednak są wyjątki, które takim obowiązkiem nie są objęte.

Można wśród nich wymienić niektóre obiekty gospodarcze jak na przykład szczelne zbiorniki na gnojówkę, altany działkowe, wiaty, boiska szkolne służące rekreacji. Lista obiektów jest dosyć długa, to tylko niektóre punktu. Warto wspomnieć także i o tym, że o pozwolenie na budowę nie trzeba się starać w przypadku przydomowego basenu czy oczka wodnego, pod warunkiem, że obiekt ten nie przekracza pewnej powierzchni.

Jak podnieść wiedzę z prawa budowlanego?

Szkolenia budownictwo to ciekawa oferta szkolenia zawodowego, która pozwala na poszerzenie umiejętności zawodowych. Każdy, kto myśli o tym, aby zostać specjalistą w tej dziedzinie, powinien wybrać się na prawo budowlane szkolenie. Zarządzanie nieruchomościami szkolenie to też oferta godna uwagi dla każdego, kto w sposób zawodowy jest powiązany z tematyką budownictwa czy obsługi rynku nieruchomości.

Możliwości szkoleniowych w całym kraju jest naprawdę dużo. Warto wybierać kursy cieszące się dobrą renomą, na których można zdobyć konkretną wiedzę, zwłaszcza z zakresu zmieniających się często przepisów prawnych. Jedynie aktualna wiedza pozwoli na postępowanie, które mieści się w granicach wyznaczonych przez prawo budowlane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.