Prawo budowlane art 62 – co się w nim zawiera?

Prawo budowlane to podstawowy akt prawny, jaki obowiązuje na terytorium naszego kraju, w którym w sposób niezwykle szczegółowy i precyzyjny zostały przedstawione wszelkie zagadnienia związane z kwestią budowania, a także późniejszego utrzymywania nieruchomości w należytym stanie.

28 stycznia 2020
zdjęcie - Prawo budowlane art 62 – co się w nim zawiera?

Prawo budowlane art 62 - co się w nim zawiera?

Prawo budowlane to podstawowy akt prawny, jaki obowiązuje na terytorium naszego kraju, w którym w sposób niezwykle szczegółowy i precyzyjny zostały przedstawione wszelkie zagadnienia związane z kwestią budowania, a także późniejszego utrzymywania nieruchomości w należytym stanie.

To po stronie inwestora czy właściciela budynku leży konieczność dokładnego zapoznania się z brzmieniem konkretnych przepisów prawnych. W przypadku stwierdzenia przez urząd kontrolny działalności niezgodnej z prawem, nie pomoże tłumaczenie o nieznajomości aktów prawnych.

Chcąc uniknąć takie sytuacji warto zapisać się na szkolenia. Szkolenia budownictwo powinny być punktem obowiązkowym na ścieżce rozwoju zawodowego każdej osoby, która myśli o karierze w tej branży.

Prawo budowlane art 62 - co się w nim zawiera?

Prawo budowlane porusza niezwykle szeroką tematykę, począwszy od tego, jakie dokumenty są niezbędne do tego, aby rozpocząć proces budowy, aż po właściwe zarządzanie nieruchomościami.

Artykuł 62 prawa budowlanego opisuje kwestię kontroli, jakiej powinien być poddawany okresowo każdy budynek. Obowiązek przeprowadzania bądź zlecania takiej kontroli ciąży bezpośrednio na właścicielu danej nieruchomości lub na jej zarządcy.

Jeżeli kontrole nie będą regularnie przeprowadzane i dojdzie w związku z tym do jakiegoś nieszczęścia, to właśnie te osoby mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej. Kontrola taka powinna w sposób szczególny dotyczyć elementów budynku, które są najbardziej narażone na szkodliwe oddziaływanie warunków atmosferycznych, instalacji gazowych czy przewodów kominowych. Prawo budowlane szkolenie z tego zakresu przyda się do rozwoju kariery.

Czy trzeba na własną rękę czytać ustawy?

Zapoznawanie się z aktami normatywnymi to proces niezwykle żmudny, który można sobie znacznie skrócić i uprzyjemnić biorąc udział w odpowiednim szkoleniu zawodowym. Dla zarządców nieruchomości zostały przygotowane specjalistyczne moduły, takie jak na przykład zarządzanie nieruchomościami szkolenie, na których przekazywana jest wiedza stricte dotycząca kwestii zarządzania nieruchomościami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.