Prawo celne i jego zagadnienia na szkoleniach

Znajomość prawa celnego jest konieczna w wielu branżach. Obecnie bowiem ze względu na znacznie łatwiejsze przepisy dotyczące handlu czy świadczenia usług poza granicami kraju z możliwości podpisywania umów z kontrahentami z innych krajów korzysta coraz więcej podmiotów gospodarczych. Jednakże w takich sytuacjach znajomość odpowiednich przepisów jest bardzo istotna, gdyż pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.


  Znajomość prawa celnego jest konieczna w wielu branżach. Obecnie bowiem ze względu na znacznie łatwiejsze przepisy dotyczące handlu czy świadczenia usług poza granicami kraju z możliwości podpisywania umów z kontrahentami z innych krajów korzysta coraz więcej podmiotów gospodarczych. Jednakże w takich sytuacjach znajomość odpowiednich przepisów jest bardzo istotna, gdyż pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

  Prawo celne reguluje kwestie związane z nabywaniem czy sprzedażą towarów pomiędzy podmiotami w różnych krajach. Zmiany zachodzące w przepisach powodują, że firmy na bieżąco muszą dbać o zapoznawanie się z bieżącymi przepisami i sposobami ich stosowania. Jednym ze sposobów na zapoznanie się z prawem celnym jak również planowanymi zmianami są odpowiednio wybrane szkolenia.

  Firmy zajmujące się ich organizowaniem dopasowują swoją ofertę nie tylko do wymagań klientów ale przede wszystkim do zmieniających się przepisów. Znajomość prawa celnego to kwestia wiedzy odnośnie tego, jakie przepisy w danej sytuacji powinny zostać zastosowane, jak również systemów takich jak INTRASTAT, z których korzysta obecnie większość firm w celu odpowiedniego wypełniania jak również często przesyłania odpowiednich dokumentów celnych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Obowiązki w zakresu statystyki obrotu towarowego pomiędzy Państwami członkowskimi Unii Europejskiej dotyczą podmiotów gospodarczych, które dokonują obrotu towarowego w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szkolenie INTRASTAT pozwala przygotować się do regulacji prawnych.

  Zapraszamy do linków bądź wpisania w wyszukiwarkę naszej strony fraz:

  Pozwolą one poznać więcej szkoleń z interesującego Państwa obszaru.

  Szkolenia za kresu prawa celnego kierowane są do osób, które z racji piastowanych stanowisk potrzebują takiej wiedzy. Bardzo często na udział w nich decydują się pracownicy firm transportowych dla których znajomość tematyki celnej jest niemalże podstawą prowadzenia działalności. Dobrze jest na bieżąco śledzić ofertę firm szkoleniowych, dzięki czemu można z nich skorzystać w odpowiednim momencie.

  Większość zmian bowiem zapowiadana jest wcześniej właśnie po to, aby był czas na zapoznania się z konkretnymi przepisami i aby był czas na dostosowanie firmy do związanych z tym zmian. Najczęściej na tego typu szkolenia kierowane są osoby, które z racji piastowanych stanowisk w firmie muszą je dobrze znać. Jednak wielu właścicieli firm decyduje się przeprowadzić je dla wszystkich zatrudnionych w firmie, uważając iż posiadanie tej wiedzy będzie korzystne dla pracowników i pozwoli na bezproblemowe działanie firmy.
   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zobacz nasze szkolenia z obszaru energetyki i inwestycji.Służebność przesyłu, Inwestycje budowlane, Kontrakty Handlowe w energetyce, Inwestycje sieciowe przez cudze gruntyWięcej szkoleń w dziale: szkolenia inwestycje

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.