Program płatnik

Komputeryzacja obejmuje coraz więcej obszarów naszego życia, począwszy choćby od świateł na skrzyżowaniach, kończywszy na zdalnym sterowaniem np. żaluzjami w domu będąc wiele kilometrów od niego. Także komunikacja międzyludzka odbywa się drogą elektroniczną, a ostatnio coraz dostępniejsza staje się możliwość zdalnego załatwiania spraw, bez konieczności osobistego stawiennictwa w organach administracji państwowej, w tym urzędach jak choćby urzędzie skarbowym czy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. 

Gamma - Program płatnik

   

  Komputeryzacja obejmuje coraz więcej obszarów naszego życia, począwszy choćby od świateł na skrzyżowaniach, kończywszy na zdalnym sterowaniem np. żaluzjami w domu będąc wiele kilometrów od niego.

  Także komunikacja międzyludzka odbywa się drogą elektroniczną, a ostatnio coraz dostępniejsza staje się możliwość zdalnego załatwiania spraw, bez konieczności osobistego stawiennictwa w organach administracji państwowej, w tym urzędach jak choćby urzędzie skarbowym czy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  SZKOLENIA KOMPUTEROWE

  Excel to znakomite narzędzie – oszczędza czas,  dostarcza potrzebne informacje, jest wygodne w stosowaniu – jeśli posiada się odpowiednie umiejętności obsługi programu. Zestaw naszych szkoleń z tego obszaru pozwoli posiąść te umiejętności. Zapraszamy na Szkolenia SZKOLENIA KOMPUTEROWE!

  Inne tematy, interesujące dla tej grupy docelowej to:

  I choć wiele rzeczy będziemy w stanie załatwić przez ePUAP, zwłaszcza tych dotyczących nas samych, to w kwestii dotyczących pracowników do kontaktu z ZUSem konieczne jest inne oprogramowanie. Sam Zakład udostępnia bezpłatny program Płatnik, który służy nie tylko do prowadzenia kartoteki pracowniczej, ale również do elektronicznej wysyłki niezbędnych dokumentów (deklaracje, raporty, itp.) do ZUS. Dodać należy, że jest to bezpłatny program, do pobrania ze strony Zakładu lub dedykowanej strony internetowej programu.

  Program Płatnik służy nie tylko do komunikacji z ZUSem, jest także programem, w którym można prowadzić kartotekę pracowników, tworzyć listę płac, generować druki RMUA i inne. Program może korzystać z dwóch rodzajów bazy danych: MS Access lub SQL. W momencie pierwszego uruchomienia należy wybrać, do której ma się odnosić. I choć łatwiej jest pracować na MS Access, to SQL daje większe możliwości, zwłaszcza w przypadku dużych firm.

  Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

  Program do użytkowania został udostępniony w wersji tzw. wykonalnej, tzn, że nie ma możliwości jego personalizacji czy rozbudowania o inne moduły. Z tego też względu niekoniecznie będzie wystarczający do dużych przedsiębiorstw.

  W nich dodatkowo zazwyczaj inwestuje się w systemy, które oprócz kadr obsługują jednocześnie księgowość, logistykę, magazyn, czy dział handlowy i istnieje możliwość dostosowania go do konkretnych wymagań firmy. Nie ulega jednak wątpliwości, że nawet bez tego Płatnik znacznie ułatwia pracę osobom pracującym w kadrach, oszczędzając im czasu na obowiązkowe wyjazdy do ZUSu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

  Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.