Rekrutacja i selekcja personelu w przedsiębiorstwie

Rekrutacja w przedsiębiorstwie stanowi procesem naboru ludzi na wolne stanowisko. Natomiast selekcja personelu jest jednym z grupy najskuteczniejszych narzędzi przeznaczonych do wspomagania zarządzania zasobami ludzkimi. Nie od dziś wiadomo, jak duży wpływ na osiągniecie sukcesu przez dana firmę ma odpowiedni dobór pracowników. Dzieje się tak dlatego, że ludzkie zasoby stanową zdecydowanie największe aktywo każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, w jakim sektorze gospodarki ono działa. 

   

  Rekrutacja w przedsiębiorstwie stanowi procesem naboru ludzi na wolne stanowisko. Natomiast selekcja personelu jest jednym z grupy najskuteczniejszych narzędzi przeznaczonych do wspomagania zarządzania zasobami ludzkimi. Nie od dziś wiadomo, jak duży wpływ na osiągniecie sukcesu przez dana firmę ma odpowiedni dobór pracowników.

  Dzieje się tak dlatego, że ludzkie zasoby stanową zdecydowanie największe aktywo każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, w jakim sektorze gospodarki ono działa. Odpowiedni sprzęt, narzędzia, nieruchomości czy środki finansowe to elementy, których pozyskanie jest zdecydowanie prostsze niż stworzenie bardzo dobrego zespołu współpracowników, idealnie ze sobą współpracujących, uwzględniających przede wszystkim dobro i powodzenie firmy, dla której pracują.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

  Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

  Poznaj nasze szkolenia:

  Ze względu na fakt, iż prawidłowe przeprowadzenie całego procesu rekrutacji, a także ostateczne podjęcie decyzji o zatrudnieniu odpowiedniego (według rekrutera czy rekruterów) kandydata, ma bardzo duże znaczenie dla przyszłości firmy bardzo ważne jest, aby wszystkie osoby odpowiedzialne za rekrutowanie pracowników posiadały odpowiednią, adekwatną do tego właśnie celu wiedzę (w czym pomóc mogą bardzo często organizowane szkolenia przedstawiające jego uczestnikom zasady przeprowadzania rekrutacji oraz selekcji personelu w przedsiębiorstwie).

  Zajrzyj do naszej strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

  Jeśli ktoś sądzi, że w obecnych czasach pracodawcy nie maja problemów z obsadzeniem wolnych stanowisk pracy jest w dużym błędzie.

  Bardzo często problem ze znalezieniem pracownika wynika z niezbyt sprecyzowanych wymagań firmy, która potrzebuje obsadzenia zasobami ludzkimi wolnego stanowiska. Sposobów na pozyskiwanie kandydatów do pracy na danym stanowisku jest naprawdę wiele.

  Wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od tego, czy dana firma zdecyduje się na rekrutację zewnętrzną czy też wewnętrzną. W pierwszym przypadku możliwości wyboru kandydata na dane stanowisko jest znacznie więcej, bowiem przedsiębiorstwo w takiej sytuacji nie ogranicza się jedynie do pracowników zatrudnionych już w tym miejscu, ale w nieco innym dziale.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.