Rekrutacja i selekcja personelu w przedsiębiorstwie

Rekrutacja w przedsiębiorstwie stanowi procesem naboru ludzi na wolne stanowisko. Natomiast selekcja personelu jest jednym z grupy najskuteczniejszych narzędzi przeznaczonych do wspomagania zarządzania zasobami ludzkimi. Nie od dziś wiadomo, jak duży wpływ na osiągniecie sukcesu przez dana firmę ma odpowiedni dobór pracowników. Dzieje się tak dlatego, że ludzkie zasoby stanową zdecydowanie największe aktywo każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, w jakim sektorze gospodarki ono działa. 

22 lipca 2018
zdjęcie - Rekrutacja i selekcja personelu w przedsiębiorstwie

 

Rekrutacja w przedsiębiorstwie stanowi procesem naboru ludzi na wolne stanowisko. Natomiast selekcja personelu jest jednym z grupy najskuteczniejszych narzędzi przeznaczonych do wspomagania zarządzania zasobami ludzkimi. Nie od dziś wiadomo, jak duży wpływ na osiągniecie sukcesu przez dana firmę ma odpowiedni dobór pracowników.

Dzieje się tak dlatego, że ludzkie zasoby stanową zdecydowanie największe aktywo każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, w jakim sektorze gospodarki ono działa. Odpowiedni sprzęt, narzędzia, nieruchomości czy środki finansowe to elementy, których pozyskanie jest zdecydowanie prostsze niż stworzenie bardzo dobrego zespołu współpracowników, idealnie ze sobą współpracujących, uwzględniających przede wszystkim dobro i powodzenie firmy, dla której pracują.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

Poznaj nasze szkolenia:

Ze względu na fakt, iż prawidłowe przeprowadzenie całego procesu rekrutacji, a także ostateczne podjęcie decyzji o zatrudnieniu odpowiedniego (według rekrutera czy rekruterów) kandydata, ma bardzo duże znaczenie dla przyszłości firmy bardzo ważne jest, aby wszystkie osoby odpowiedzialne za rekrutowanie pracowników posiadały odpowiednią, adekwatną do tego właśnie celu wiedzę (w czym pomóc mogą bardzo często organizowane szkolenia przedstawiające jego uczestnikom zasady przeprowadzania rekrutacji oraz selekcji personelu w przedsiębiorstwie).

Zajrzyj do naszej strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

Jeśli ktoś sądzi, że w obecnych czasach pracodawcy nie maja problemów z obsadzeniem wolnych stanowisk pracy jest w dużym błędzie.

Bardzo często problem ze znalezieniem pracownika wynika z niezbyt sprecyzowanych wymagań firmy, która potrzebuje obsadzenia zasobami ludzkimi wolnego stanowiska. Sposobów na pozyskiwanie kandydatów do pracy na danym stanowisku jest naprawdę wiele.

Wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od tego, czy dana firma zdecyduje się na rekrutację zewnętrzną czy też wewnętrzną. W pierwszym przypadku możliwości wyboru kandydata na dane stanowisko jest znacznie więcej, bowiem przedsiębiorstwo w takiej sytuacji nie ogranicza się jedynie do pracowników zatrudnionych już w tym miejscu, ale w nieco innym dziale.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.