Szkolenia kodeks pracy

Kodeks pracy stanowi niezwykle ważny w naszym kraju zbiór przepisów, które dotyczą zatrudniania i świadczenia pracy na rzecz pracodawcy. Zgodnie z zapisami w tej ustawie, określane są wszelkie prawa i obowiązki pracownika względem pracodawcy, jak i prawa i obowiązki pracodawcy, względem osoby, którą zatrudnia. Kodeks pracy bardzo szczegółowo określa wiele istotnych kwestii, z których każdego dnia korzysta wiele osób. 

   

  Kodeks pracy stanowi niezwykle ważny w naszym kraju zbiór przepisów, które dotyczą zatrudniania i świadczenia pracy na rzecz pracodawcy. Zgodnie z zapisami w tej ustawie, określane są wszelkie prawa i obowiązki pracownika względem pracodawcy, jak i prawa i obowiązki pracodawcy, względem osoby, którą zatrudnia. Kodeks pracy bardzo szczegółowo określa wiele istotnych kwestii, z których każdego dnia korzysta wiele osób.

  Na podstawie tych przepisów dochodzi do zawarcia umowy o pracę i zatrudniania pracowników w oparciu o ten właśnie rodzaj umowy, a wszelkie kwestie, które nie są rozwiązane przez kodeks pracy, reguluje kodeks cywilny. Również kodeks cywilny dopuszcza możliwości stworzenia innych rodzajów umów i współpracę np. w oparciu o umowę zlecenie, o dzieło, czy kontrakt. Jednak podstawowym zbiorem przepisów, które mają regulować zasady współpracy pomiędzy pracownikami i pracodawcami jest właśnie kodeks pracy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Działy kadr czekają zmiany wynikając z prezydenckiej nowelizacji kodeksu pracy oraz nowe obowiązki antykorupcyjne narzucone ustawą o jawności życia publicznego, ale ważniejsze jest przygotowanie firm na rewolucję dotyczącą akt pracowniczych, która jest planowana niebawem. Zapraszamy  na szkolenie zmiany w prawie pracy 2022.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  Wraz z wieloma zmianami, jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, część zmian dotyczy również wielu ustaw i rozporządzeń, jakie wchodzą w życie. Zmiany te również dotyczą prawa pracy, co jest niezwykle istotne nie tylko dla pracowników i pracodawców, ale również dla pracowników biur księgowych i rachunkowych, specjalistów działu kadr i płac, kierowników, specjalistów z zakresu bhp i wielu innych.

  Zajrzyj do naszej strefy wiedzy po więcej artykułów z prawa pracy:

  Wszystkie te osoby zobowiązane są, aby uaktualniać swoją wiedzę i regularnie zapoznawać się ze wszystkimi zmianami, jakie zachodzą w prawie pracy. W uaktualnianiu wiedzy i poprawnym interpretowaniu zmian w przepisach mogą pomóc szkolenia kodeks pracy. Z takich szkoleń bardzo często decyduje się skorzystać wiele osób, bowiem są niezwykle skuteczne i pozwalają na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności w zakresie prawa pracy i zatrudniania osób w oparciu o różnego rodzaju umowy.

  Każdy może wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie formę szkolenia kodeks pracy, które może odbywać się albo podczas spotkania z fachowcami i uczestnikami kursu osobiście, ale również poprzez internetowe szkolenia.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania sie z naszym działem: szkolenia finansowe Zobacz m.in. Sprawdź również dział z naszymi szkoleniami online.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.