Szkolenia z zakresu czasu pracy

Odpowiednie obliczenie czasu pracy już od dawna dostarcza wielu pracodawcom i kadrze zarządzającej nie małych trudności. Szczególnie, że przestrzeganie czasu pracy w wielu firmach bardzo często kontrolowane jest przez Państwową Inspekcję Pracy. W dalszym ciągu niestety mimo wielu szkoleń przepisy dotyczące prawa pracy odnośnie czasu pracy często są łamane lub w pewnych kwestiach naginane. Dlatego istotne jest, aby osoby odpowiedzialne za planowanie czasu pracy były regularnie wysyłane na odpowiednie szkolenia z tego zakresu. 

   
  Odpowiednie obliczenie czasu pracy już od dawna dostarcza wielu pracodawcom i kadrze zarządzającej nie małych trudności. Szczególnie, że przestrzeganie czasu pracy w wielu firmach bardzo często kontrolowane jest przez Państwową Inspekcję Pracy.

  W dalszym ciągu niestety mimo wielu szkoleń przepisy dotyczące prawa pracy odnośnie czasu pracy często są łamane lub w pewnych kwestiach naginane. Dlatego istotne jest, aby osoby odpowiedzialne za planowanie czasu pracy były regularnie wysyłane na odpowiednie szkolenia z tego zakresu.

  Większość szkoleń, jeśli chodzi o zakres tematyczny podzielić można na dwie części - pierwsza związana jest z planowaniem, natomiast druga z rozliczeniem czasu pracy.

  Współczesne szkolenia dość dobrze zapoznają uczestników z zagadnieniami takimi jak:
  • ustalanie czasu pracy pracowników mobilnych
  • zarządzaniem czasem pracy,
  • miarkowaniem czasu pracy przez sądy.
   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Organizacja czasu pracy zakładu – tzw. 4 brygadówka. Zapraszamy na warsztaty, które udzielą praktycznych wskazań dotyczących problemów, wyzwań i standardów w tym obszarze. Zapraszamy na szkolenie z zarządzania czasem.

  Uczestnicy szkolenia interesują się również:

  W programie wielu szkoleń prowadzonych przed doświadczonych wykładowców znaleźć można następujące zagadnienia:
  • jak regulamin zakładu pracy odnosi się do czasu pracy poszczególnych pracowników,
  • rodzicielstwo pracownika a planowanie czasu pracy,
  • jak od strony praktycznej wygląda organizacja czasu pracy w przypadku pracowników mobilnych oraz wszystkich tych zatrudnionych w kilku podmiotach w grupie kapitałowej,
  • planowanie czasu pracy w systemie podstawowym, czyli jakie są zasady wydłużania okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy, jak uelastycznić czas pracy oraz jak skutecznie i efektywnie planować pracę w tzw. 4-brygadówce,
  • jak prawidłowo układać harmonogramy pracy,
  • jak w odpowiedni sposób zgodnie z prawem zapewnić odpoczynek wszystkim pracownikom,
  • jak wygląda organizacja czasu pracy i odpoczynku w przypadku pracowników zatrudnionych jedynie w systemie weekendowym,
  • jak przydzielane są zadania pracownikom pracującym w systemie zadaniowym,
  • jak właściwie określić wymiar nadliczbowych godzin w przypadku każdego ze stanowisk pracy,
  • ja sprawiedliwie i zgodnie z prawem rozliczać czas pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.