Szkolenia z zakresu zarządzania nieruchomościami

Zarządzanie nieruchomością to praca wymagająca posiadania rozległej wiedzy w tym temacie. Polega ona na podejmowaniu decyzji oraz dokonywaniu różnorodnych czynności mających na celu utrzymanie nieruchomości w dobrym stanie zgodnie z jej przeznaczeniem. Z tego też powodu niezwykle istotne są szkolenia dla zarządców nieruchomości.

zdjęcie - (the_title())

 
Szkolenia z zakresu zarządzania nieruchomościami

Zarządzanie nieruchomością to praca wymagająca posiadania rozległej wiedzy w tym temacie. Polega ona na podejmowaniu decyzji oraz dokonywaniu różnorodnych czynności mających na celu utrzymanie nieruchomości w dobrym stanie zgodnie z jej przeznaczeniem. Z tego też powodu niezwykle istotne są szkolenia dla zarządców nieruchomości.

Właściwe zarządzanie nieruchomościami polega na zapewnieniu bezpieczeństwa użytkowania oraz właściwej eksploatacji danej nieruchomości. Każdy zarządca nieruchomości jest zobowiązany do wykonywania poszczególnych czynności zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów prawa oraz obowiązującymi standardami zawodowymi. Obowiązki muszą być wykonywane z zachowaniem szczególnej staranności właściwej dla zawodowego charakteru poszczególnych czynności a także z zasadami etyki zawodowej. Szkolenie zarządzanie nieruchomościami jest niezbędne dla każdej osoby wykonującej taką pracę.

Szkolenie zarządzanie nieruchomościami – poruszane zagadnienia

Od stycznia 2014 rok nastąpiło uwolnienie zawodu zarządcy nieruchomości co daje możliwość podjęcia takiej pracy wszystkim osobom również tym, które nie posiadają wykształcenia wyższego o tym kierunku. W związku z tym niejedna firma szkoleniowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku organizując profesjonalne szkolenia w tym zakresie.

Kurs z zakresu Zarządzania Nieruchomościami realizowany jest obecnie w wielu dużych miastach. Składa się on z części teoretycznej oraz praktycznej. Zakres tematyczny obejmuje teoretyczne zagadnienia związane z obszarem zarządzania nieruchomościami wśród których można wymienić:

 • zagadnienia z dziedziny prawa,
 • zagadnienia finansowo-księgowe,
 • techniczna obsługa poszczególnych nieruchomości,


Zajęcia zawsze odbywają się w małych, kameralnych grupach, co pozwala na dogłębne poruszanie tematów, którymi są zainteresowani poszczególni uczestnicy szkolenia.
Każda firma szkoleniowa umożliwia uzyskanie oraz uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych z zakresu zarządzania oraz administrowania nieruchomości.
Kursanci poznają dokładnie zasady pracy oraz obsługi firmy z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Szkolenia dla zarządców nieruchomości – kto powinien w nich uczestniczyć?

Szkolenia z zakresu zarządzania nieruchomościami cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Są one adresowane przede wszystkim do:

 • właścicieli poszczególnych firm,
 • członków różnych wspólnot mieszkaniowych,
 • zarządców i administratorów wspólnot mieszkaniowych,
 • osób piastujących stanowiska administratora nieruchomości czy zarządcy nieruchomości,
 • administratorów w zasobach spółdzielni mieszkaniowych,
 • zarządców różnorodnych budynków komunalnych,
 • pracowników nieruchomości publicznych czy instytucjonalnych,
 • oraz wszystkich pozostałych osób, które chciałyby podjąć pracę na stanowisku zarządcy nieruchomościami


Szkolenia dla zarządców nieruchomości dają solidne podstawy do ubiegania się o pracę w charakterze zarządcy czy też otwarcia własnej działalności gospodarczej.
Pozytywnie ukończone szkolenie daje wiele możliwości. Wiele osób po ukończeniu kursu podejmuje pracę w spółdzielniach mieszkaniowych czy też zakładach gospodarowania mieszkaniami komunalnymi. Każdy uczestnik szkolenia może też pracować w nieruchomościach publicznych i instytucjonalnych oraz zostać członkiem zarządu spółdzielni mieszkaniowej.

Profesjonalny kurs z zakresu zarządzania nieruchomościami komercyjnymi

Kurs ten jest głównie przeznaczony jest dla osób z wykształceniem wyższym lub średnim, które to chcą zdobyć szeroką wiedzę niezbędną do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi.
Uczestnicy kursu uczą się skutecznie budować relacje z najemcami, właścicielami nieruchomości oraz podwykonawcami. W czasie szkoleń doświadczeni trenerzy poruszają kwestie takie jak:

 • W jaki sposób budować strategię najmu?
 • W jaki sposób zarządzać budżetem marketingowym?
 • Jak zarządzać wieloma umowami najmu oraz mediami?


Priorytetowym celem szkoleń w tym zakresie jest zapoznanie poszczególnych uczestników ze specyfiką pracy w nieruchomościach komercyjnych oraz szczegółowa analiza problematyki dotyczącej komercji. Trenerzy wskazują rozwiązania, które to pozwalają uniknąć pułapek w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi.

Szkolenie to jest głównie skierowane do:

 • zarządców nieruchomości komercyjnych,
 • właścicieli praz kierowników obiektów handlowych,
 • właścicieli poszczególnych nieruchomości komercyjnych,
 • osób odpowiedzialnych za kontrolę oraz utrzymanie obiektów magazynowych czy przemysłowych


Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych trenerów co pozwala na zdobycie wiedzy niezbędnej do realizowania planów zawodowych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.