Szkolenie z antymobbingu- zalety

Zjawisko mobbingu bardzo negatywnie wpływa na całą firmę. Oczywiście ofiara mobbingu może zmagać się z problemami natury psychicznej takimi jak niska samoocena. Jak pokazują badania osoby, które doświadczyły długotrwałego mobbingu niejednokrotnie mają stany depresyjne, a niekiedy także nerwice lękową. Zatem to w geście pracodawcy powinno być zapewnienie wszystkim pracownikom przyjaznego środowiska pracy.

zdjęcie - Szkolenie z antymobbingu- zalety
 
Zjawisko mobbingu bardzo negatywnie wpływa na całą firmę. Oczywiście ofiara mobbingu może zmagać się z problemami natury psychicznej takimi jak niska samoocena. Jak pokazują badania osoby, które doświadczyły długotrwałego mobbingu niejednokrotnie mają stany depresyjne, a niekiedy także nerwice lękową. Zatem to w geście pracodawcy powinno być zapewnienie wszystkim pracownikom przyjaznego środowiska pracy.

Szkolenie antymobbing- dlaczego warto?

Wykonując powierzoną pracę pracownik musi być absolutnie zaangażowany. Oczywiście przełożony ma prawo wymagać od niego określonych rezultatów, ale nie może go obrażać, czy też prześladować. Krytyka sama w sonie nie jest mobbingiem. Znamiona ma dopiero w sytuacji, gdy dochodzi do nadużyć, czy też poniżania. Dlatego każdy zakład pracy powinien organizować szkolenia z antymobbingu, których celem jest ochrona pracowników przed tym bardzo negatywnym i niepożądanym zjawiskiem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przeciwdziałanie dyskryminacji, mobbingowi i molestowaniu w zatrudnieniu na podstawie aktualnego orzecznictwa sądowego. Zapraszamy na szkolenie DYSKRYMINACJA, MOBBING I MOLESTOWANIE W ZATRUDNIENIU

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Mobbing, czy konflikt?

Często w pracy dochodzi do kłótni niezależnie od pozycji, czy wykonywanego stanowiska. Jednak sam w sobie konflikt nie jest jeszcze mobbingiem. Tutaj należy zauważyć, że pracownicy nie muszą się lubić, jednak ich zachowanie względem siebie powinno być absolutnie uprzejme. Niezależnie na jakim stanowisku się pracuje przełożony musi traktować Cię podmiotowo, a w żadnym wypadku nie ma prawa poniżać, ani też wyśmiewać.

Tutaj należy jednak pamiętać, że w razie, gdy nie wywiążesz się należycie ze swojego obowiązku przełożony ma prawo do krytyki, jednak w żadnym wypadku nie może ona uderzać w Ciebie osobiście, natomiast w Twoją pracę już tak. Należy jednak pamiętać, że krytyka musi być adekwatna i nie może nosić znamion prześladowania, ani nie może też być prześmiewcza.

Szkolenia z antymobbingu uczą jak rozpoznać to zjawisko, a także jak je rozwiązać. Ponadto słuchacze uczą się także odpowiedniej komunikacji werbalnej, która musi odbywać się z poszanowaniem drugiej osoby. Oczywiście należy unikać stereotypów i uprzedzeń. Warto także znać konsekwencję z jakimi wiąże się mobbing.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.