Ustawa o odpadach czyli jak być eko?

Co to znaczy być dzisiaj eko? Czy jako firma musimy być eko? Czy warto w ogóle być eko? Na te wszystkie pytania odpowiedź będzie znajdowała się poniżej.

zdjęcie - (the_title())


Ustawa o odpadach czyli jak być eko?

Co to znaczy być dzisiaj eko? Czy jako firma musimy być eko? Czy warto w ogóle być eko? Na te wszystkie pytania odpowiedź będzie znajdowała się poniżej.

Eko firma - najważniejsze informacje

Zasadniczo to jako firma musimy być coraz bardziej eko. Dlatego też warto naprawdę mocno o to zadbać. Co konkretniej dzisiaj jest wymagane przez prawo? Przede wszystkim trzeba tutaj wspomnieć o ustawie o odpadach, która była nowelizowana w ubiegłym roku i która zdecydowanie poskutkowała wprowadzeniem różnego rodzaju nowych przepisów dla przedsiębiorców. Pośród nich trzeba na pewno wspomnieć o o konieczności segregowania śmieci.

Dalej, każda firma musi zarejestrować się w BDO, czyli w bazie danych o odpadach. Warto także podkreślić, że obecnie zmieniło się wiele definicji związanych z substancjami niebezpiecznymi i teraz więcej odpadów uznanych jest za niebezpieczne.

Co się z tym wiąże, to fakt, że teraz naprawdę więcej firm musi wypełniać protokoły i albo w bardziej specjalistyczny sposób utylizować odpady, albo też zadbać o zatrudnienie odpowiedniej firmy zajmującej się różnego rodzaju odpadkami.

To jednak nie koniec zmian w przepisach. Skąd jednak znać je wszystkie i wiedzieć, które z nich w sposób czysto praktyczny odnoszą się stricte do naszej firmy? Otóż z pomocą przychodzą nam tutaj szkolenia.

Gospodarka odpadami szkolenie - najlepsze rozwiązanie

Dzisiaj naprawdę warto zainwestować w odpowiednie szkolenie, na którym wyjaśnią nam dokładnie, skąd mamy czerpać poszczególne informacje odnośnie gospodarowania odpadami, które konkretniej przepisy odnoszą się do naszej firmy itp. Trzeba mieć bowiem na uwadze fakt, że dzisiaj przeróżne kary za niedotrzymanie przepisów systematycznie rosną. A zapewne nikt z nas nie chciałby niepotrzebnie wydawać pieniędzy.

Przy okazji naprawdę warto zainwestować także w ochrona środowiska szkolenie oraz w prawo wodne szkolenie - to dwa zagadnienia, które dzisiaj stają się coraz bardziej istotne, zatem warto zawczasu się z nimi dobrze zapoznać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.