Wymiar czasu pracy w 2017 roku

Należy pamiętać, że odpowiedni wymiar czasu pracy obowiązuje pracownika w danym okresie rozliczeniowym, którego czas trwania szczegółowo dla poszczególnych przypadków regulowany jest przez Kodeks Pracy.

zdjęcie - (the_title())

  Jednak okres rozliczeniowy nie może trwać więcej niż 12 miesięcy. Po upływie okresu rozliczeniowego ustalonego dla danej firmy odpowiednio przeznaczona do tego osoba rozlicza czas pracy każdego z pracowników sprawdzając, czy w dany momencie nie przepracował on jakiś nadliczbowych godzin. Metoda obliczana wymiaru czasu pracy szczegółowo opisana została w Kodeksie Pracy obowiązującym w roku 2017.

  Wygląda to następująco: wymiar czasu pracy otrzymuje się poprzez pomnożenie liczby 40 godzin przez liczbę pełnych tygodni jakie przypadają na jeden pełen okres rozliczeniowy. Następnie do otrzymanej liczby należy dodać należy iloczyn 8 godzin i pozostałych dni jakie wchodzą w okres rozliczeniowy, a do tego wyniku należy odjąć 8 godzin przypadających na każde święto stanowiące dzień wolny od pracy ( nie zaliczana do tego rachunku jest niedziela). Niezmienne świętami obniżającymi wymiar pracy pozostają: Nowy Rok, Święto Trzech Króli, pierwszy dzień Wielkanocy, 1 maja, 3 maja, Zielone Świątki, Boże Ciało, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Wszystkich Świętych, Święto Niepodległości oraz pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W trakcie szkolenia czy spotkania online wykorzystywane są przez nas narzędzia dzięki, które sprawiają że spotkanie staje się naprawdę interaktywne.Zobacz co oferujemy: Zapoznaj się z listą szkolenia sprzedażowe

  Każde z tych świat obniża czas pracy o ile nie przypada w niedzielę. W 2017 roku będą trzy święta przypadające w ten właśnie dzień. Natomiast Narodowe Święto Niepodległości w tym roku przypada na sobotę, zatem pracodawca zobowiązany zostanie udzielenia każdemu pracownikowi jaki zatrudniony jest w podstawowej organizacji czasu dnia wolnego od pracy w tym samym okresie rozliczeniowym, na który wypada dzień tego właśnie święta.

  W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących nie tylko obliczania odpowiedniego czasu pracy, warto sięgnąć do zaktualizowanego Kodeksu Pracy zawierającego znowelizowane przepisy. Warto je znać na bieżąco by kontrolować przestrzeganie praw pracowniczych w codziennej pracy.

  Szkolenia Eksperckie. Nasi trenerzy to czołowi eksperci w swoich dziedzinach. Z zakresu szkoleń prawnych proponujemy m.in. Oferujemy również szkolenia eksperckie z zakresu: energetyka, IT, hr, kadry, płace i inne.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.