Zasady współpracy pracodawcy i zawodowych związków

Bardzo dużo możemy w ostatnim czasie usłyszeć o zawieraniu porozumień pomiędzy związkami zawodowymi a pracodawcami. Wszystko dzięki odpowiednim regulacjom jakie zawierają się w ustawie o związkach zawodowych, Czasem jednak sformułowania tam zawarte są zbyt ogólne lub nie do końca tak precyzyjne, jakby mogli sobie tego życzyć. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie porozumie pomiędzy pracodawcą, a przedstawicielami związków zawodowych. 

   
  Bardzo dużo możemy w ostatnim czasie usłyszeć o zawieraniu porozumień pomiędzy związkami zawodowymi a pracodawcami. Wszystko dzięki odpowiednim regulacjom jakie zawierają się w ustawie o związkach zawodowych, Czasem jednak sformułowania tam zawarte są zbyt ogólne lub nie do końca tak precyzyjne, jakby mogli sobie tego życzyć.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Praktyczne przedstawienie prawnych aspektów współpracy ze związkami zawodowymi. Zapraszamy na szkolenie WSPÓŁPRACA PRACODAWCY ZE ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM.

  Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

  Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie porozumie pomiędzy pracodawcą, a przedstawicielami związków zawodowych. Teoretycznie nie ma przepisów prawa, które nakazywałyby nawiązywanie tego rodzaju porozumień w formie pisemnej, bardzo często, ze względu na praktyczne właściwości i lepsze zabezpieczenie postanowień porozumienia, zawierane jest ono w formie pisemnej, wiążącym obie strony dokumentem.
   
  W porozumieniu muszą przede wszystkim znaleźć się przepisy, które będą w dość jasny i oczywisty da wszystkich sposób regulowały wszystkie najważniejsze zasady współpracy pracodawcy i związku zawodowego. Obie strony porozumienia, czyli zarówno pracodawca, jak i związek zawodowy w swoim porozumieniu zawrzeć powinny przede wszystkim:
  • zasady związane z poszanowaniem praw obu stron zawiązujących pomiędzy sobą owe porozumienie,
  • działania, które po podjęciu równie dobrze będą chroniły interesy pracodawców, jak i pracowników,
  • działania zmierzające do ukształtowania jak najlepszych relacji pomiędzy pracownikami oraz pracodawcą.
   
  Obie strony w porozumieniu powinny ustalić również częstotliwość oraz przebieg spotkań, w czasie których będą pomiędzy sobą rozstrzygali najważniejsze kwestie. Dodatkowo w każdym przypadku to właśnie strona wnioskująca o odbycie takiego spotkania powinna określić tematykę oraz całościowy program danego spotkania. Także jeśli chodzi o miejsca spotkań, obie strony muszą się w tej kwestii dogadać.

  Często jednak spotkania odbywają się w pomieszczeniach biurowych, dlatego pracodawcy w porozumieniu często umieszczają dodatkowy zapis o odpowiedzialności związku za niewłaściwe użytkowanie pomieszczeń bądź sprzętu znajdującego się w pomieszczeniach użyczanych na organizację zebrań.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.