Zmiany w cenach transferowych w 2019 roku

Zmiany w cenach transferowych w 2019 roku wprowadziły sporo zamieszania w niejednej firmie. Wielu przedsiębiorców zaczęło zastanawiać się, czy czy najnowsze zmiany dotyczą także ich. Dość ciężkie w interpretacji przez amatorów przepisy wciąż pozostawiały wiele pytań bez odpowiedzi.

zdjęcie - (the_title())


Zmiany w cenach transferowych w 2019 roku

Zmiany w cenach transferowych w 2019 roku wprowadziły sporo zamieszania w niejednej firmie. Wielu przedsiębiorców zaczęło zastanawiać się, czy czy najnowsze zmiany dotyczą także ich. Dość ciężkie w interpretacji przez amatorów przepisy wciąż pozostawiały wiele pytań bez odpowiedzi.

Na szczęście, ceny transferowe szkolenie Warszawa to przystępny sposób pozyskiwania informacji przetłumaczonych z prawniczego na nasze, które odpowiedziało z praktycznego punktu widzenia na zapytania kierowane przez właścieli firm lub wydelegowanych pracowników.

Najważniejszymi zmianami okazały się zmiany limitów do sporządzania dokumentacji podatkowej, uszczegółowiono przepisy dotyczące wartości transakcji, wprowadzono nowe zwolnienia dokumentacyjne, a zamiast obowiązku składania odpowiedniej formy w postaci sprawozdań CIT/TP lub PIT/TP - wprowadzono wymóg przekazywana takiej informacji elektronicznie.

Ponadto, przedłużeniu uległ termin wyznaczony na przygotowanie dokumentacji, a do rozliczeń przyjęto uproszczone zasady. Zmiany te zdecydowanie okazały się na plus dla firm, ponieważ wiele z przepisów dostosowano do aktualnych potrzeb i można rzec, że był to krok w kierunku przedsiębiorstw. Oczywiście, kto, kiedy, od kiedy i na jakich warunkach może korzystać z takich przepisów - zostało doprecyzowane podczas szkoleń.

Każdy biznes rozwija się, kiedy pracownicy poszerzają swoje kwalifikacje i wiedzę. Stąd, szkolenie z KPA, czyli Kodeksu Postępowania Administracyjnego, jest świetnym dodatkiem szkoleniowym do wspomnianego wyżej szkolenia z cen transferowych.

Dzięki niemu można zaktualizować swoją wiedzę na bieżąco, a raz w roku takie szkolenie powinno być obowiązkowe dla tych, którzy podejmują kluczowe decyzje administracyjne w firmie. Z kolei szkolenia projekt inwestycyjny polecamy dodatkowo tym osobom, które odpowiedzialne są za tworzenie projektów inwestycyjnych - potrzeba ich zgodności z przepisami prawnymi jest nie do uniknięcia, jeżeli liczymy na powodzenie naszych przyszłych inwestycji.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.