Czym zajmuje się Product Owner w firmie?

Agile nazywany także zwinną metodyką zarządzania projektami w firmie doskonale idzie w parze ze Scrumem. Scrum nie jest sam w sobie metodyką zarządzania, a raczej szkieletem, pewnymi ramami projektowymi, który uzupełnia Agile.

14 stycznia 2020
zdjęcie - Czym zajmuje się Product Owner w firmie?

Czym zajmuje się Product Owner w firmie?

Agile nazywany także zwinną metodyką zarządzania projektami w firmie doskonale idzie w parze ze Scrumem. Scrum nie jest sam w sobie metodyką zarządzania, a raczej szkieletem, pewnymi ramami projektowymi, który uzupełnia Agile i stawia na większą efektywność zespołu i realizację zamierzeń projektowych na czas, o ile nie występują pewne przeszkody.

Jeśli takie przeszkody się pojawią, wyznaczona do tego osoba weźmie na siebie odpowiedzialność i zacznie je usuwać, by projekt mógł zostać oddany terminowo. W Scrumie są trzy rodzaje ról - Product Owner, Scrum Master i Scrum developerzy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firma Gamma sp. j. rekomenduje szkolenia:
Zarządzanie zmianą - Kompleksowe przygotowanie do procesu wprowadzania zmiany w organizacji.
Zarządzanie zespołem - Doskonalenie umiejętności zarządzania zespołem pracowniczym.
szkolenie zarządzanie projektami – Jak zadbać o procesy w projekcie czyli zapoznanie z metodyką PMI.

Zobacz inne szkolenia menadżerskie online i webinary

Szkolenie Product Owner polecane jest tej osobie, która z zespołu zostanie wyselekcjonowana w celu utrzymywania kontaktów z klientami. Nie jest to łatwa praca, bo Product Owner musi nie tylko umieć zrozumieć wymagania klienta, ale także przetłumaczyć je w taki sposób, by stały się zrozumiałe dla pozostałych członków zespołu, zajmujących się wykonywaniem projektu.

Product Owner przyjmuje pełną odpowiedzialność przed klientem za produkt i stara się zawsze upewnić, że prace idą zgodnie z wytyczonym harmonogramem. Może także prezentować w ustalonych odstępach czasowych demo projektowe dla klienta, a następnie powinien porozumieć się z klientem, czy jest to dokładnie to, czego klient sobie zażyczył.

Product Owner uświadamia również klienta o tym, co jest wykonalne w ramach zaprojektowanego budżetu i jakie usługi mogą zostać wliczone w tą cenę jak i czas trwania projektu. Reszta członków zespołu informuje Właściciela Produktu o postępach i wysłuchuje ewentualnych uwag, by nanieść niezbędne korekty.

Szkolenia Scrum Developer dedykowane są całemu zespołowi, ponieważ Scrum przynosi ze sobą nowe narzędzia i ułatwia komunikację - a także, posiada swój własny odrębny "slang językowy", czyli słownictwo stosowane podczas wykonywania projektu.

Szkolenia Scrum Master przeznaczone są natomiast osobie, która przejmie na siebie odpowiedzialność usuwania przeszkód projektowych, chociaż nie jest to jedyny focus, którym Scrum Master będzie się zajmował.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

Mogą Cię zainteresować: Agile, design thinking warszawaszkolenia otwarte warszawa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.