Jak poznać dobre szkolenie z zarządzania zespołem?

Zarządzanie zespołem jest naprawdę ważną umiejętnością dla kierowników, dlatego też coraz więcej przedsiębiorców w nie inwestuje, wiedząc że harmonijna, sprawna praca zespołu przyniesie im naprawdę bardzo znaczne korzyści. Jednak, jak powszechnie obecnie wiadomo, nie każda firma oferuje naprawdę dobre szkolenia. Jak zatem rozpoznać to, w które rzeczywiście nie musimy obawiać się zainwestować pieniędzy?
   
  Zarządzanie zespołem jest naprawdę ważną umiejętnością dla kierowników, dlatego też coraz więcej przedsiębiorców w nie inwestuje, wiedząc że harmonijna, sprawna praca zespołu przyniesie im naprawdę bardzo znaczne korzyści. Jednak, jak powszechnie obecnie wiadomo, nie każda firma oferuje naprawdę dobre szkolenia. Jak zatem rozpoznać to, w które rzeczywiście nie musimy obawiać się zainwestować pieniędzy?

  1) doświadczony, kompetentny prowadzący

  Przede wszystkim sprawdźmy kim jest osoba prowadząca dane szkolenie. Na pewno bowiem musi to być ktoś, kto naprawdę związane jest ze światem biznesu i ma już niemałe doświadczenie w tym zakresie. Ponadto dobrze by było, aby miał ukończone odpowiednie kursy i stosowne studia. Oczywiście czasem możemy dać też szansę komuś młodszemu, jednak generalnie wybierajmy te bardziej doświadczone osoby.

  2) właściciel związany z biznesem

  Warto również spojrzeć na to, kim w zasadzie jest właściciel całej tej firmy. Czy na pewno także związany jest z biznesem? Kogo zatrudnia? Czy w ogóle mamy szansę go poznać? Czy sam reprezentuje wszystkie wartości i techniki, z szkolenia których otworzył firmę?

  3) różnorodna kadra

  W przypadku szkoleń, które obejmują przeróżne zagadnienia, dobrze jest, jeśli prowadzący się zmieniają. Kadra w takiej firmie oferującej szkolenia powinna być jednak dość różnorodna ta, aby każdy

  4) sposób prowadzenia szkolenia

  Należy także jeszcze na pewno zwrócić uwagę na to, w jaki sposób prowadzone jest szkolenie. Ważne jest szczególnie to, czy jest ono choć w jakimś stopniu interaktywne, czy pracownicy mają szansę nauczenia się na nim kompetencji i umiejętności a nie wysłuchania samej teorii.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma.

  Sprawdź naszą ofertę szkoleń menadżerskich. Dowiedz się jak zarządzać pokoleniem Y, jak być autorytetem dla pracowników, jak delegować i motywować zespół, jak prawidłowo przekazywać swoje doświadczenie, jak zarządzać w oparciu o metodologię MBTI. Zobacz szkolenia: szkolenie zarządzanie zespołem, zarządzanie projektami szkolenie, zarządzanie projektami.

  Szkolenie, w szczególności takie z zakresu zarządzania zespołem, na którym tylko i wyłącznie się siedzi i słucha, nie ma zbyt wiele sensu.

  5) rekomendacje, opinie, referencje

  Warto także sprawdzić, jakie opinie, rekomendacje czy też referencje posiada dana firma. Jeśli wykonywała ona już szkolenie dla znanej marki, to na pewno jej przedstawiciel sam nam o tym wspomni.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.