Jakie ograniczenia wprowadza Agile PM?

Agile PM, czyli agile project management to coś, o czym obecnie ewidentnie coraz częściej się mówi. Co to w zasadzie oznacza? Do czego się odnosi taki Agile PM? Jakie ograniczenia on wprowadza?

zdjęcie - (the_title())


Jakie ograniczenia wprowadza Agile PM?

Agile PM, czyli agile project management to coś, o czym obecnie ewidentnie coraz częściej się mówi. Co to w zasadzie oznacza? Do czego się odnosi taki Agile PM? Jakie ograniczenia on wprowadza?

Agile - podstawowe informacje

Przede wszystkim, trudno w zasadzie powiedzieć, aby agile wprowadzało jakiekolwiek ograniczenia. Owszem, są tutaj zasady, jednak generalnie nie mają one na celu ograniczenia, lecz wręcz przeciwnie - wyzwolenie się od dawnych ograniczeń, które nikomu nie przynosiły żadnego pożytku. Agile bowiem jest to zarządzanie zwinne, czyli takie, które z założenia ma być doskonale dostosowane do zmieniającego się szybko środowiska.

Jak zatem brzmią podstawowe "ograniczenia" agile? Przede wszystkim, każda zmiana to ludzie. Zatem głównie trzeba skupić się na ludziach. Co więcej - na początek skupić się trzeba na zarządzie. To osoby zajmujące kierownicze stanowiska w firmie jako pierwsi powinni przejść przez podstawowe szkolenie agile foundation i zdać agile pm foundation egzamin. Tak naprawdę nie można oczekiwać, że pracownicy postąpią inaczej, jeśli osoby kierujące nimi nie będą mieli pojęcia o agile.

Co więcej? Otóż ograniczeniem agile można nazwać to, że trzeba je wprowadzać stopniowo i stworzyć odpowiedni plan, który pomoże nam wszystko odpowiednio zmienić. Warto podkreślić, że w zasadzie to w takich zadaniach naprawdę całkiem sporo są nam w stanie pomóc różnego rodzaju osoby już bardziej związane z agile i pracujące z nim od wielu lat. W agile bardzo ważne jest także to, aby nauczyć się przewidywać to, co jet trudne do przewidzenia.

Agile polega także bardzo mocno na zwróceniu uwagi na kulturę organizacyjną w pracy oraz niejako na wykorzystaniu jej. Dlatego też pojawia się tutaj dbałość o to, aby odpowiednie osoby w zespole przeszły szkolenia scrum developer, czy też szkolenie product owner albo szkolenie scrum master. Ponadto istotne staje się to, aby każdy postępował tak, żeby wprowadzić zachowania i zwyczaje mające na celu jak największą dbałość o klienta.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.