Motywacja do pracy

Motywacja do pracy, niezależnie od tego w jakiej branży pracuje dany pracownik, zawsze jest niezwykle ważna. Tak naprawdę każdy, w mniejszym lub większym stopniu jej potrzebuje. Nie da się ukryć, że motywacja do pracy stanowi o efektywności i poziomie pracy w każdym przedsiębiorstwie. Motywacja do pracy to indywidualna sprawa każdego człowieka.

zdjęcie - (the_title())

 

Motywacja do pracy, niezależnie od tego w jakiej branży pracuje dany pracownik, zawsze jest niezwykle ważna. Tak naprawdę każdy, w mniejszym lub większym stopniu jej potrzebuje. Nie da się ukryć, że motywacja do pracy stanowi o efektywności i poziomie pracy w każdym przedsiębiorstwie. Motywacja do pracy to indywidualna sprawa każdego człowieka. Dla jednego najlepszą motywacją będzie premia, dla innego okaże się nią awans lub możliwość rozwoju osobistego na najwyższym poziomie. Przyjęto, że istnieje 7 czynników, które w największym stopniu mają wpływ na poziom motywacji wśród pracowników. Oto one.

  • Podnoszenie kwalifikacji. Dla wielu ludzi możliwość dalszego rozwoju jest bardzo dobra motywacja do ciężkiej i efektywnej pracy.
  • Brak stresu. Jak pokazały badania przeprowadzane przez doświadczonych psychologów nadmierny stres do największy demotywator do chodzenia do pracy. Stres niezwykle skutecznie przeszkadza w skupieniu, kreatywności oraz dokładnym wykonywaniu sowich obowiązków. Wniosek zatem jest prosty - im mniej stresująca atmosfera a pracy, tym pracownik działa bardziej efektywniej.
  • Dobre warunki pracy. Wygodne biurko, odpowiednia temperatura pracy czy dobre materiały robocze to co prawda czynniki bardzo oczywiste, jednak nie każdy pracownik ma je zapewnione. Jeśli ich brakuje pojawia się dyskomfort. A to z pewnością nie motywuje do efektywnej pracy.
  • Pochwały. Dla wielu pracowników dobre słowo uznania od szefa stanowi motywację do dalszej cięższej i znacznie efektywniejszej pracy. To daje korzyści dla obu stron - zarówno dla przedsiębiorcy jak i samego pracownika, który chwalony, często chce jeszcze pogłębiać i doskonalić swoją wiedzę oraz umiejętności.
  • Niezależność.
  • Poczucie stabilizacji. Wiele osób tylko wtedy jest w stanie skupić się i całkowicie poświęcić wykonywanym zadaniom.
  • Miła atmosfera. Zawsze lepiej pracuje się w grupie, gdzie jest miło i sympatycznie niż w tej, w której wielu pracowników jest ze sobą skonfliktowanych - w mniejszym bądź większym stopniu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.