Szkolenia otwarte: charakterystyka i rodzaj zajęć

Czym są szkolenia otwarte? To wyrażenie przewija się w ofercie wielu firm edukacyjnych. Szkolenia otwarte to wszystkie rodzaje kursów, do których może przystąpić każdy – bez ograniczeń formalnych, wiekowych czy instytucjonalnych.

Gamma - Szkolenia otwarte: charakterystyka i rodzaj zajęć


Szkolenia otwarte: charakterystyka i rodzaj zajęć

Czym są szkolenia otwarte? To wyrażenie przewija się w ofercie wielu firm edukacyjnych.

Szkolenia otwarte to wszystkie rodzaje kursów, do których może przystąpić każdy - bez ograniczeń formalnych, wiekowych czy instytucjonalnych.

Najprościej mówiąc są to szkolenia, które mogą mieć jedną specyficzną grupę odbiorców (np. szkolenia sprzedażowe, które przeznaczone są przede wszystkim do osób zatrudnionych w sektorze handlowym), jednak nie mają większych wymagań w stosunku do samych uczestników.

Oznacza to, że z takiego kursu może skorzystać także osoba zainteresowana przyszłą pracą w handlu lub całkowicie z innej branży (np. pracownik administracyjny), który pragnie przyswoić pewne zagadnienia dla własnego użytku.

Szkolenia otwarte organizowane przez firmy szkoleniowe dotyczą zazwyczaj takich zagadnień jak:

  • negocjacje,
  • mediacje,
  • sprzedaż,
  • autoprezentacja,
  • sztuka przemówień,
  • walka z objawami stresu,
  • komunikacja,
  • praca w zespole.

Istnieją również szkolenia otwarte o charakterze szkoleń twardych - czyli tych, które przekazują konkretną wiedzę z danego zakresu. Mogą to być szkolenia z zakresu podatków, obsługi programów komputerowych czy znajomości zagadnień z danej branży.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasze najciekawsze szkolenia dla sprzedawców:

Jeśli chodzi o szkolenia otwarte Katowice, podobnie jak i inne duże miasta na terenie Polski, posiadają bogatą ofertę przedsiębiorstw, które zajmują się doszkalaniem osobistym i zawodowym. Szkolenia otwarte są zwykle w pełni zorganizowane, a tematyka zajęć jest znana wcześniej wszystkim zainteresowanym.

Dzięki temu jest to oferta skierowana przede wszystkim do osób prywatnych i małych przedsiębiorców, którzy chcą, by zaledwie kilku lub kilkunastu pracowników mogło wyspecjalizować się w danej dziedzinie.

Jest to również doskonały sposób dla samych właścicieli firm na zdobywanie nowych kompetencji, które w praktyce będą mogli wykorzystywać każdego dnia.

Dzięki stosunkowo niewielkim kwotom, dostępności oraz różnorodności, młodzi przedsiębiorcy mają okazję uzyskać przydatne umiejętności, które przydadzą im się w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.