Szkolenie antymobbingowe – co warto o nim wiedzieć?

Zjawisko mobbingu w miejscu pracy w pewnym momencie zaczęło narastać do tego stopnia, że polski ustawodawca postanowił stworzyć rozwiązania systemowe do walki z tego typu nadużyciami. Mobbing może przyjmować bardzo różnorodne formy, jednak skutek zawsze jest ten sam. Pracownik czuje się dyskryminowany, poniżony lub odizolowany od pozostałych pracowników. Taka sytuacja, jeżeli przeciąga się w czasie, może nieść za sobą bardzo katastrofalne skutki – zarówno dla samej osoby jak i dla całej organizacji, w której jest zatrudniona.

12 sierpnia 2018
zdjęcie - Szkolenie antymobbingowe – co warto o nim wiedzieć?


Zjawisko mobbingu w miejscu pracy w pewnym momencie zaczęło narastać do tego stopnia, że polski ustawodawca postanowił stworzyć rozwiązania systemowe do walki z tego typu nadużyciami. Mobbing może przyjmować bardzo różnorodne formy, jednak skutek zawsze jest ten sam.

Pracownik czuje się dyskryminowany, poniżony lub odizolowany od pozostałych pracowników. Taka sytuacja, jeżeli przeciąga się w czasie, może nieść za sobą bardzo katastrofalne skutki - zarówno dla samej osoby jak i dla całej organizacji, w której jest zatrudniona.

Skutki mobbingu w miejscu zatrudnienia

Najbardziej odczuwalnym skutkiem jaki niesie za sobą mobbing jest spadek motywacji do pracy. Momentalnie pojawia się wypalenie zawodowe i wewnętrzna niechęć do wykonywanych obowiązków. Kolejne zdarzenia dzieją się lawinowo - spada efektywność pracownika, a wówczas tylko krok do nieterminowego realizowania projektów, przez co ucierpieć może cała firma.

Wymiernym efektem jest także spadek samooceny, który może doprowadzić do stanów depresyjnych, a w rezultacie nawet do załamania nerwowego.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie mogą być znamiona przemocy w miejscu pracy? Nie pozostawaj obojętny na zachowania mobbingowe w twojej firmie. Dowiedz się na czym polega mobbing i jak z nim walczyć. Sprawdź naszą ofertę szkoleń: szkolenia antymobbingowe, szkolenia dla administracji

Zobacz nasze webinary: szkolenia menadżerskie online

Jak zapobiegać mobbingowi?

Przede wszystkim należy wprowadzić pewne standardy zachowania w firmie i bezwzględnie ich przestrzegać. Na baczności powinni mieć się wszyscy pracownicy, ponieważ zjawisko mobbingu coraz częściej spotykane jest nie na linii przełożony - pracownik, a wśród grupy pracowników będących na tym samym lub podobnym szczeblu zatrudnienia.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że zjawisko mobbingu zostało usankcjonowane w kodeksie pracy. Bardzo ważna jest także świadomość samych pracowników w zakresie praw im przysługujących. W tym aspekcie mogą pomóc specjalistyczne szkolenia.

Szkolenia antymobbingowe dla pracowników

Na obszarze całego kraju organizowane są szkolenia przeznaczone dla pracowników różnego szczebla o tematyce zapobiegania mobbingowi i rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Manager, któremu zależy na dobrej atmosferze w zespole powinien pomyśleć o zorganizowaniu takich warsztatów dla swoich pracowników.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.