Szkolenie kierowanie zespołem

Kierowanie zespołem pracowników nie jest łatwym zadaniem – wie o tym doskonale każdy lider, przedsiębiorca czy kierownik zespołu. W końcu mamy pod sobą pewną grupę ludzi, którzy różnią się między sobą, mają inne charaktery, zdolności, czasem nawet niespecjalnie się lubią.

Gamma - Szkolenie kierowanie zespołem

   

  Kierowanie zespołem pracowników nie jest łatwym zadaniem - wie o tym doskonale każdy lider, przedsiębiorca czy kierownik zespołu. W końcu mamy pod sobą pewną grupę ludzi, którzy różnią się między sobą, mają inne charaktery, zdolności, czasem nawet niespecjalnie się lubią. A jako kierownicy musimy tak wszystko zorganizować, aby praca była wykonana szybko i efektownie.

  Dobry kierownik

  Czym zatem powinien odznaczać się dobry kierownik? Na pewno musi on posiadać wiedzę z zakresu, w którym pracuje. Jeśli zatem kieruje zespołem architektów, sam musi się świetnie na tym znać. Co więcej - dobry kierownik powinien umieć pewne zagadnienia z zakresu psychologii. Oczywiście nie chodzi o to, aby potrafił podać ich definicje, lecz aby umiał zastosować je w praktyce. Oznacza to, że musi umieć rozmawiać, negocjować, ganić, nagradzać, motywować, dzielić zadania, odkrywać nieznane dotąd talenty. Ponadto dobry kierownik musi posiadać pewne cechy charakteru - nie może na pewno być niepewny siebie i bojaźliwy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  Szkolenie kierowanie zespołem

  Czasami rodzą się osoby, które wszystkie powyższe sprawy mają w małym palcu. Ludzi ci najczęściej bardzo szybko odnoszą sukces. Jednak większość osób posiada tylko pewne cechy i umiejętności np. pracownik naukowy, który świetnie zna się na nowoczesnych technologiach, cieszy się autorytetem i jest pewny siebie, ale nie potrafi rozmawiać z ludźmi albo lekarz, który doskonale zna się na medycynie i świetnie widzi talenty w ludziach oraz wie, jak z nimi pracować, jednak ma problemy z pewnością siebie, ze stanowczością. Wówczas warto pójść na szkolenie z kierowania zespołem nastawione na tę umiejętność, której nam brakuje. Warto także pomyśleć o dalszym rozwinięciu cech czy umiejętności, które mamy już naturalnie bardzo dobrze rozwinięte - może się bowiem okazać, że będą one rekompensowały brak innych. Przykładem może być tutaj nauczyciel, który świetnie zna się na metodologii nauczania i umiejętnie rozmawia z ludźmi oraz rozdziela zadania, jednak jest osobą bardzo cichą, stonowaną, spokojną, nie przebojową. Być może wystarczy wówczas udoskonalić tylko empatię...

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.